V Bratislave vystavili sochu nahého Pičusa, ľudí zaujala aj pobúrila

30. apríla 2018

Socha malého Pičusa vzbudila v posledných dňoch v našom hlavnom meste veľký rozruch. Je však pravdepodobné, že sa stane jednou z ikôn Bratislavy.

Za sochou nahého Pičusa, sochy s vulgárnym názvom, stojí slovenský umelec Viktor Frešo. Práve vystavenie tohto jeho diela vzbudilo veľký záujem nie len medzi domácimi obyvateľmi. O čo vlastne ide vysvetlil aj sám Frešo. „Ide o sochu nasraného a zamindrákovaného chlapíka, ale jedna z legiend, ktorými je toto moje dielo opradené, hovorí o tom, že u každého, kto ho chytí za prirodzenie, sa dostaví pocit okamžitého šťastia.“

Aj z dôvodu vulgárneho názvu však musel bojovať s problémom výberu miesta, kde bude vystavená. Pomocnú ruku mu nakoniec podal herec Andy Hryc, ktorý mu poskytol priestory pred vlastnou galériou Drink and Gallery Andy na Beblavého ulici pri ratislavskom hrade.

Čakáte bábätko? Na toto sa treba pripraviť

Príchod nového člena rodiny je vždy radosť. Všetky začiatky ale bývajú ťažké, a ak ide o vaše prvé dieťa môže vás vytrápiť detská kolika aj rastúce zúbky. Na druhej strane vás samozrejme čaká ...

Bratislavský Pičus však nie je jediný svojho druhu. Frešo už v minulosti vyrobli niekoľko podobných Pičusov v rámci projektu Army of Niemand. Vidieť ste ich mohli napríklad v Galérii Danubiana.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*