V auguste by sme mali vidieť finišovať aj Petra Sagana!

21. mája 2018

Kvalitné preteky Okolo Poľska budú mať toto jeden z cieľov aj v slovenskom Poprade. Minulý rok ich absolvoval aj Peter Sagan.

Cyklistické preteky Okolo Poľska budú mať v roku 2018 sedem etáp a jedna nich povedie aj slovenským územím s cieľom v Poprade. Konkrétne 6. etapa s výrazne horským charakterom 9. augusta povedie zo Zakopaného do Popradu a bude mať 180 kilometrov. Trasa bude obsahovať tri prémie horského charakteru a etapa vyvrcholí troma okruhmi v Poprade, ktoré budú mať dĺžku 8,6 km.

Preteky Okolo Poľska patria do prestížneho seriálu WorldTour a uskutočnia sa od 4. do 10. augusta 2018. „Štart bude 4. augusta hostiť historické centrum Krakova, horský záver sa odohrá v Tatranskej Bukovine a jej okolí s množstvom atraktívnych stúpaní v srdci Vysokých Tatier. Medzitým čaká na pelotón a fanúšikov veľa zaujímavých šprintérskych či vrchárskych sekcií aj možností na únik,“ píše sa v tlačovej správe organizátorov. Preteky absolvoval v minulej sezóne aj Peter Sagan, ktorému sa podarilo vyhrať prvú etapu. Je pravdepodobné, že sa ich zúčastní aj tento rok.

 

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*