Piesočnaté pláže v Chorvátsku

28. augusta 2019

V čase letných dovoleniek sa vytúženým miestom oddychu pre mnohých Slovákov stáva Chorvátsko.  Nádherná príroda, krištáľovo čisté more a malá vzdialenosť sú dozaista obrovským lákadlom. Mnohých však stále odrádzajú pre Chorvátsko tak typické štrkové pláže. Mýlite sa! Nájdete tu aj malebné pieskové pláže ideálne na stavanie hradov a báboviek s pozvoľným a bezpečným vstupom do mora pre vaše deti. Ponúkame vám v dvoch častiach zoznam desiatich najkrajších piesočnatých pláží v Chorvátsku.

Pláž Lovrečina na ostrove Brač

Lovrečina_1

Pláž Lovrečina sa nachádza v hlbokom zálive na ostrove Brač len 4 km od kúpeľného mesta Postira. Na piesočnatú pláž sa dostanete po ceste, promenáde alebo loďou. Jemný piesok siaha na morskom dne až do vzdialenosti 100 m od brehu. Dovolenka v zátoke je vynikajúcou voľbou pre milovníkov pokojnej relaxačnej dovolenky. Za plážou je krásny borovicový les, ktorý poskytuje dostatok tieňa počas horúcich letných mesiacov. Osvieženie vyhľadajte v kaviarni, ktorá  sa nachádza na pláži a nemali by ste si nechať ujsť návštevu reštaurácie, kde si môžete pochutnať na špecialitách tohto kraja pripravených zo surovín vypestovaných miestnymi obyvateľmi. Deťom sa tu budú páčiť oslíci, dospelí si môžu dopriať relaxačnú masáž. Je potrebné priniesť si so sebou športové potreby, pretože na pláži nie je požičovňa športových potrieb ani obchodík.

Rajska plaža na ostrove Rab

Rajska-plaža

Na polostrove Lopar na  severnom pobreží ostrova Rab pri turistickom stredisku Lopar nájdete 1,5 km dlhú Rajskú pláž. Popri nej sa tiahne veľký kemp a hotelový komplex San Marino. Na jednej strane začína prístavom, tiahne sa popri lesíku s hotelovým komplexom, prechádza pozdĺž veľkého kempu a končí pri veľkých tobogánoch. Obkolesuje tak zátoku s plytkým dnom a množstvom vodných atrakcií. Vedľa veľkej pláže sa nachádza menšia piesočnatá pláž. Pláž je ocenená Modrou vlajkou, ktorá symbolizuje kvalitné služby na pláži a čisté more. Rajska plaža je jednou z najväčších pláží chorvátskeho Jadranu. Na pláži je veľmi jemný piesok a vstup do vody je nezvyčajne pozvoľný. Pláž je široká, piesok veľmi jemný a plytké piesočné dno spôsobuje neobvyklú smaragdovú farbu mora. Rajskú pláž na Rabe vyhľadávajú hlavne rodičia s malými deťmi a neplavci, pretože kúpanie v plytkej vode je pre nich bezpečné. Plavci budú musieť ísť až 500 – 600 m od pláže, pretože more je okolo pláže neobvykle plytké. Oproti pláži je malý ostrovček Lukovac, kde sa dá doplávať bez najmenších problémov.

Na Rajskej pláži býva počas letných mesiacov veľmi živo. Venovať sa tu môžete tiež mnohým športom. Neďaleko pláže sa nachádza veľké športové stredisko s ihriskami pre tenis, futbal, basketbal, volejbal, mini golf, stolný tenis. Môžete vyskúšať vodný tobogán a ďalšie športové aktivity. Na bezpečnosť dohliadajú skúsení záchranári denne od 9:00 do 18:00 a vy môžete nerušene oddychovať. Sú tu k dispozícii vonkajšie sprchy, šatne, verejné toalety, prenájom lehátok a slnečníkov. Počas najväčších horúčav sa môžete osviežiť v kaviarni, bufete alebo v reštaurácii ochutnať špeciality ostrova Rab. Členité pobrežie polostrova Lopar ponúka mnoho ďalších piesočných pláží, niektoré sú určené nudistom.

Čista plaža na ostove Pag

Čista-plaža

Medzi najkrajšie a najznámejšie piesočnaté pláže Chorvátska patrí bezpochyby Čista plaža s pozvoľným vstupom do mora na ostove Pag. V niektorých obdobiach môže pláž prechodne zmeniť svoj vzhľad. Prekvapí vás, že tu nenájdete len jemný piesok, ale aj okruhliaky, závisí to od smeru morských prúdov a vetra.  Čista plaža je vzdialená 7 km od obľúbeného letoviska Mandre naproti mestu Zubovići a 3,8 km od miest Kolan a Gajac. Názov pláže vystihuje všetky jej charakteristiky. Krásna piesočnatá pláž, čisté tyrkysové more uprostred skál a vrchov pokrytých nízkou vegetáciou ponúka krásnu panorámu a výhľady na Pažský záliv a Velebit. Pláž je dostupná člnom alebo autom. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je vhodná aj pre najmenšie deti, ktoré sa môžu dosýta zabávať v plytkej vode a tie väčšie sa môžu tešiť na množstvo mušličiek na dne mora, ktoré ľahko nájdu aj v plytšej vode. Príjemné je tu aj občerstvenie priamo pri pláži či požičovňa vodných bicyklov.

Letovisko Omiš – Duće

img3902

Mestá Omiš a Duće tvoria spoločne jedno veľké vyhlásené letovisko s množstvom reštaurácií a večernou zábavou. Duće je turistické stredisko, ktoré je akýmsi predmestím Omišu a leží cca 1-2 km od centra Omišu. Jemnučký piesok na stavanie hradov a zámkov, pozvoľný vstup do mora a množstvo miest v tieni iste poteší najmä rodiny s malými bábätkami. Početné café bary a reštaurácie, ktoré sa nachádzajú na samom morskom pobreží rozširujú možnosti pre kvalitný oddych a zábavu. Široký výber ubytovacích kapacít a dlhá turistická tradícia v tejto časti Omišskej Riviery zaručujú príjemnú dovolenku v prekrásnom prostredí.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*