Útulná terasa s príjemným posedením?

24. septembra 2018

Slováci sú známi tým, že milujú dobrú spoločnosť v kruhu rodiny či priateľov. Najlepším časom na to sú príjemné teplé dni, ktoré môžete stráviť s ľuďmi, ktorých máte radi. Na to sú ideálne terasy rodinných domov. Aby to všetko prebehlo podľa vašich predstáv, mali by ste uvažovať nad kvalitnou markízou.

Každý človek si predstavuje svoje vlastné bývanie najideálnejšie, ako sa len dá a určite sa v ňom nájde miesto aj pre posedenie s priateľmi či len vhodné pre príjemný relax. Na to by mala slúžiť práve terasa. Aby tomu naozaj bolo tak, nemala by na tej vašej chýbať aj kvalitná markíza.

 

Výsuvné markízy na terasu

Stereotyp v posteli? Zmeňte to!

Stereotyp môže narobiť problémy aj tomu najzamilovanejšiemu páru. Niekedy postačí vtipné spodné prádlo alebo sexy dámske tričká, ktoré podnecujú fantáziu. Ak nemáte dlhodobý vzťah alebo sa ner...

Práve markízy výsuvné na terasu sú momentálne najžiadanejším tieniacim prvkom v exteriéri rodinných domov. Sú vhodné najmä pre stavby, kde z rôznych dôvodov nemôžete postaviť prístrešok či pergolu. Tie od spoločnosti Bez Hmyzu SK sa totiž montujú prevažne na strop alebo na stenu. Problémy nenastávajú ani pri zateplení, keďže každá z nich môže byť uchytená na chemické kotvy. Zabudnite tak na nebezpečné podomácky vyrobené uchytenia či hmoždinky, ktoré vám môžu poškodiť fasádu.

Aby ste si mohli užiť príjemné posedenie na vašej terase, mala byť markíza z kvalitnej látkoviny a odolná voči vetru. Preto je vhodné, aby ste predajcovi presne popísali prostredie, v ktorej sa bude nachádzať. Takto sa nemusíte báť ani občasného vetra, ktorý ju dokáže poškodiť alebo spraviť problémy s priestorom pod ňou. Je len na vás, či si ju užijete len pre seba, alebo v nej budete chcieť pohostiť aj rodinu či priateľov. Markízy výsuvné na terasu totiž dodávame v niekoľkých technických variantoch. Vybrať si môžete od klasických cez veľkoplošné priemyselné prevedenia do šírky až 12 metrov až po tie najluxusnejšie a dizajnovo najšpičkovejšie kúsky od svetoznámych dodávateľov. Na výber máte rôzne dizajnové či technické prevedenia. Podľa vašich finančných možností si môžete zvoliť aj medzi viacerými levelmi komfortu. Aj keď náhodou nepatríte medzi majetnejších zákazníkov, aj za menší obnos peňazí vám vieme každý systém vybaviť čidlami a elektronickým ovládaní. (diaľkové ovládanie či smart – home systém ovládaný mobilom).

 

Samostatne stojace markízy

Markízy nie sú vhodné len pre rodinné domy. Ak bývate v byte, tak si ich môžete užiť v rámci gastroprevádzok. Sami dobre viete, ako dobre padne posedenie v lete na terase reštaurácie či baru v tieni. Práve preto sú samostatne stojace markízy vhodné najmä pre majiteľov týchto priestorov. Takto si môžu ich zákazníci vychutnať pivo, kávu či jedlo aj bez nepríjemných slnečných lúčov či počas dažďa (treba si zaobstarať PVC látku určenú na také použitie). Technicky spĺňajú všetky náročné kritériá pre časté používanie, preto ide o dlhodobú investíciu. Z tohto dôvodu sa neodporúča šetrenie na lacných náhradách. Vyžadujú si kvalitné materiály a špeciálnu prípravu. Spoločnosť Bez Hmyzu SK vám ich vie dodať na mieru a s látkovinou či konštrukciou špičkovej kvality. Pre zlepšenie ohľadom ich stavby či údržby využívajú vlastnú nosnú konštrukciu a nevyžadujú si žiadne dodatočné kotvenie.

 

Markízy bočné – predel

Nie každý majiteľ rodinného domu sa môže pochváliť dostatočným súkromím. Je veľmi populárne sa nasťahovať do radových domov, kde sa musíte zmieriť s tým, že budete v stálom kontakte s vašimi susedmi. V týchto prípadoch sa nie vždy môžete spoľahnúť na to, že budú práve tí správni a že vaše vzťahy budú bezproblémové. Často sa tak stáva, že vaša terasa či priestor pred domom nebude poskytovať toľko súkromia, aby ste ho mohli využiť aj na relax. Ak je to aj váš prípad, odporúčame vám investovať do bočných markíz, teda predelov.

Tie sa kotvia na stenu alebo iný pevný predmet a po vytiahnutí sa upevňuje na opačnom konci o dodaný držiak bočnej markízy. Látka je natiahnutá pružinovým mechanizmom vo vnútri navíjacieho hriadeľa, v stiahnutom režime je látka schovaná v elegantnom hliníkovom boxe. Takto ju dokážete ochrániť pred poškodením a zabezpečiť trvácnosť. Nie je totiž nevyhnutné ju mať upevnenú neustále, prípadne si ju môžete preniesť na chatu alebo na dovolenku.

Bočné predelové markízy neslúžia len na súkromie, tiež patria medzi tieniace systémy. Ochránia vás pred slnkom či vetrom, čo vám zaručí kvalitná látkovina za priaznivú cenu. Nemusíte sa obávať ani o bezpečnosť vašich detí alebo na ich nevhodné hranie sa s markízou. Tú vám vieme zabezpečiť špeciálnou poistkou.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*