Utajené skutočnosti zo Seriálu Simpsonovci, ktoré ste určite netušili

21. januára 2019

Seriál Simpsonovci je doslova svetovým unikátom. Vysiela sa totiž už od roku 1989 a to neustále! Momentálne môžete sledovať jeho jubilejnú tridsiatu sériu. My sme pre vás pripravili niekoľko zaujímavostí, ktoré sa s ním spájajú a málokto o nich vie.

V 18. epizóde 20. série, keď si Homer prisadne v jedálni k Noemovi, ktorý následne na pokyn matky začne na tliesknutie vymenovávať hlavné mestá podľa abecedy, dostane sa k písmenu D, pričom ale nespomenie Bratislavu.

V toku 2013 otvorila spoločnosť Universal Studio v Orlande na Floride zábavný luna park The simpsons Ride s rozloho 30 000 metrov štvorcových. Môžete tak navštíviť bar U Očka, Kwik-E-Mart od Apua či povoziť sa v Krustilandu na kolotoči Kanga a Kodosa. Dom Simpsonovcov existuje aj ako skutočná filmová atrakcia na ulici 712 Red Bark Lane v meste Henderson, v americkom štáte Nevada. Postavili ho v roku 1997.

Prestaňte milovať toho nesprávneho

Aj vy si uvedomujete, že ten chlap jednoducho nestojí za to? Za vašu lásku ani more sĺz, ktoré ste kvôli nemu vyplakali. Ale vy si ho stále nedokážete vymazať zo života, zo srdca ani z hlavy. Je tam p...

IQ Carla Carlsona je 214. To sme sa dozvedeli v 11. epizóde 25. série s názvom „Specs and the City“. Zaujímavý je aj príbeh iných postáv. Pre postavu Milhousa Van Houtena, Bartovho najlepšieho kamaráta, bol imšpiráciou Paul Pfeiffer (JoshSaviano). Líza je jediná postava z celého seriálu, ktorá má ozvučenú chôdzu, a tak môžeme počuť klopanie jej topánok. Nelson je celým menom Nelson Mandela Muntz, čo sa dozvieme v 2. epizóde 22. série.

Samostatnou témou je dabing. Sám Matt Groening prehlásil, že český dabing Simpsonovcoch patrí k jednému z najlepších na svete. Homera daboval v prvých dvanástich sériách Vlastimil Bedrna, od tej trinástej mu požičal hlas Vlastimil Zavřel. Veľmi známy hlas počujeme pri českom prevedení Barta. Ide totiž o herca Martina Dejdara. Pre zaujímavosť môžeme dodať, že v origináli ho dabuje 52-ročnej Nancy Cartwrightovej… To je aj podobný prípad Marge, ktorú pre zmenu pre nás nadaboval Jiří Lábus. Lisu Simpsonovu sme si dlhé roky spájali s Helenou Štáchovou. Určite ste ale ešte nevedeli, že cumeľ v seriály dabuje sám Matt Groening. Paul McCartney súhlasil s dabingom svojej postavy v epizóde „Líza vegetariánkou“ pod podmienkou, že Líza vegetariánkou ostane. V origináli dabuje 123 postáv len 12 skutočných ľudí.

 

A na záver ešte pár bonusov:

Postavy seriálu boli v skutočnosti vytvorené behom niekoľkých minút na chodbe, keďže pôvodne navrhnuté postavy boli zamietnuté

Producent James L. Brooks pôvodne chcel, aby rodina Simpsonovcov mala ružové vlasy

Časopis Times v čísle z 14.6.1999 umiestnil Barta Simpsona na 84. miesto v rebríčku 100 najvplyvnejších ľudí 20. storočia. O jedno miesto preskočil Franka Sinatru

Na úplnom začiatku seriálu Simpsonovci bol komix „Život v pekle“ od Matta Groeninga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*