Utajené skutočnosti zo Seriálu Simpsonovci, ktoré ste určite netušili

21. januára 2019

Seriál Simpsonovci je doslova svetovým unikátom. Vysiela sa totiž už od roku 1989 a to neustále! Momentálne môžete sledovať jeho jubilejnú tridsiatu sériu. My sme pre vás pripravili niekoľko zaujímavostí, ktoré sa s ním spájajú a málokto o nich vie.

V 18. epizóde 20. série, keď si Homer prisadne v jedálni k Noemovi, ktorý následne na pokyn matky začne na tliesknutie vymenovávať hlavné mestá podľa abecedy, dostane sa k písmenu D, pričom ale nespomenie Bratislavu.

V toku 2013 otvorila spoločnosť Universal Studio v Orlande na Floride zábavný luna park The simpsons Ride s rozloho 30 000 metrov štvorcových. Môžete tak navštíviť bar U Očka, Kwik-E-Mart od Apua či povoziť sa v Krustilandu na kolotoči Kanga a Kodosa. Dom Simpsonovcov existuje aj ako skutočná filmová atrakcia na ulici 712 Red Bark Lane v meste Henderson, v americkom štáte Nevada. Postavili ho v roku 1997.

IQ Carla Carlsona je 214. To sme sa dozvedeli v 11. epizóde 25. série s názvom „Specs and the City“. Zaujímavý je aj príbeh iných postáv. Pre postavu Milhousa Van Houtena, Bartovho najlepšieho kamaráta, bol imšpiráciou Paul Pfeiffer (JoshSaviano). Líza je jediná postava z celého seriálu, ktorá má ozvučenú chôdzu, a tak môžeme počuť klopanie jej topánok. Nelson je celým menom Nelson Mandela Muntz, čo sa dozvieme v 2. epizóde 22. série.

Samostatnou témou je dabing. Sám Matt Groening prehlásil, že český dabing Simpsonovcoch patrí k jednému z najlepších na svete. Homera daboval v prvých dvanástich sériách Vlastimil Bedrna, od tej trinástej mu požičal hlas Vlastimil Zavřel. Veľmi známy hlas počujeme pri českom prevedení Barta. Ide totiž o herca Martina Dejdara. Pre zaujímavosť môžeme dodať, že v origináli ho dabuje 52-ročnej Nancy Cartwrightovej… To je aj podobný prípad Marge, ktorú pre zmenu pre nás nadaboval Jiří Lábus. Lisu Simpsonovu sme si dlhé roky spájali s Helenou Štáchovou. Určite ste ale ešte nevedeli, že cumeľ v seriály dabuje sám Matt Groening. Paul McCartney súhlasil s dabingom svojej postavy v epizóde „Líza vegetariánkou“ pod podmienkou, že Líza vegetariánkou ostane. V origináli dabuje 123 postáv len 12 skutočných ľudí.

 

A na záver ešte pár bonusov:

Postavy seriálu boli v skutočnosti vytvorené behom niekoľkých minút na chodbe, keďže pôvodne navrhnuté postavy boli zamietnuté

Producent James L. Brooks pôvodne chcel, aby rodina Simpsonovcov mala ružové vlasy

Časopis Times v čísle z 14.6.1999 umiestnil Barta Simpsona na 84. miesto v rebríčku 100 najvplyvnejších ľudí 20. storočia. O jedno miesto preskočil Franka Sinatru

Na úplnom začiatku seriálu Simpsonovci bol komix „Život v pekle“ od Matta Groeninga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*