Čo sa stane s vaším telom ak vysadíte cukor ?

30. decembra 2018

Cukor sám o sebe nie je zlý. Je obsiahnutý v mnohých potravinách vrátane ovocia a mlieka.

Ak vezmeme tento fakt do úvahy, nemusíme už zaraďovať do nášho jedálnička žiadny cukor naviac. V skutočnosti zaznamenáte veľa pozitívnych dôsledkov, keď cukor z jedálnička vyradíte.

 Ak prestanete používať cukor a budete ho prijímať len ako prirodzenú zložku potravín, všimnete si týchto piatich skutočností:

Pradoxne mnohí z nás  siahajú po cukrovinkách, vrátane Energetických nápojov či kofeínových nápojov, hneď ako pociťujú únavu, ale práve absencia cukru nám zaručí prirodzene viac energie. Inými slovami cukry v našom tele blokujú schopnosť nášho tela držať zásobu energie na najvyššej úrovni. Navyše v našej krvi prestane kolísať hladina cukru, takže sa popoludňajšia chuť k spánku sa stane minulosťou.

Stabilizuje sa hmotnosť

Cukor vás núti prijímať viac cukru . Najviac cukru je v jedle obsahujúcom veľa tuku, alebo karbohydrátov, ktoré je priemyselne ošetrované a je v ňom veľa nechcených ingrediencií. Výnimku tvorí ovocie, ktoré prevažne obsahuje cukor.

sug

Ak sa budete vyhýbať cukru, vaše telo sa nebude musieť vysporiadavať s nadbytočnými kalóriami. Nebudete pociťovať hlad a vaša váha bude klesať. Alebo prinajmenšom nebude toľko kolísať.

Ak by vám mohli vaše vnútornosti oznámiť, čo by si pravidelne želali, žiadali by veľa vlákniny a minimum ťažko stráviteľného a “chemického” jedla. Ak vynecháte cukor, umožníte vášmu tráviacemu traktu obnoviť jeho možnosť efektívne tráviť konzumovanú potravu. Dokonca zistíte, že budete mať častejšiu potrebu navštevovať toaletu, čo je veľmi pozitívne. Znamená to, že všetko je presne tak, ako to má byť. Vaše telo sa čistí a spoľahlivo prijíma.

Nebudete už chcieť ďalší cukor.

Konzumovaný cukor zvyšuje potrebu cukru, v prípade vyradenia z jedálnička dôjde k zníženiu pocitu potreby jeho ďalšej konzumácie. Ovocie vám začne chutiť dostatočne sladko. Ak potom ochutnáte koláč alebo akúkoľvek sladkosť, budete ohromení tým, ako presladené vám tieto pochutiny budú pripadať.

Vaša pokožka bude vyzerať zdravšie

Jednou z príčin, že máme akné, môže byť práve cukor, ktorý narúša vašu pokožku zvnútra. Mnoho ľudí potvrdzuje, že ich pokožka sa cíti a vyzerá lepšie, akonáhle znížili konzumáciu cukru.

l

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*