Turistika na vrcholok hory Schafberg

16. apríla 2016

Hora Schafberg sa nachádza blízko Salzburgu pri jazere Wolfgansee v juhovýchodnej časti krajiny v oblasti Soľnohradsko. Jej výška 1783 metrov zaručuje ďaleký rozhľad na úchvatné prírodné scenérie, jazerá a pohoria. Nahor vedie stará železnička, ktorej cesta cez lesy, lúky a strminy začína v mestečku Sankt Wolfgang pri jazere Wolfgangsee a končí na samotnom vrcholku v blízkosti horského hotela. Pre tých, ktorí uprednostnia výstup pešo, vedie popri trati turistický chodník. Či ste vyšli pešo, alebo ste sa vyviezli zubačkou, stojí to za to. Ohromné bralo týčiace sa do úctyhodnej výšky láka výhľadom pre bohov. Za jasného dňa sa tu ponúka 360 stupňový panoramatický výhľad na majestátnu horskú krajinu, vysoko sa týčiace vrcholky hory Traunstein až k hore Watzmann a večne biely ľadovec Dachstein.

schafbergspitze-thumb-1024xauto-171884

Pohľad na množstvo jazier z nadmorskej výšky 1783 metrov sa ľudovo nazýva aj „výhľad siedmych jazier“. Hora ponúka jeden z najkrajších výhľadov v celých Alpách na 7 soľnohradských jazier. Uvidíte jazerá Wolfgangsee, Mondsee, Traunsee, Attersee a iné menšie, dokonale upravené dedinky a pri dobrom počasí aj neďaleký Salzburg.

Wolfgangsee_1

Karanténa spôsobuje aj nudu
Ako ľudia trávia čas počas dní v karanténe?

V prvej fáze koronavírusu ste počas karantény strávili veľa času myšlienkou na to, ako by ste naplnili voľné dni. Zrazu mala väčšina z nás more času. Mnohých ľudí myšlienka stráviť týždne, dokonca mes...

Výlet začína na železničnej stanici Schafberg pri jazere Wolgangsee  a pomocou silnej lokomotívy stúpa najstrmšou trasou priamo k hotelu. Jazda trvá 45 minút a odvezie naraz až 110 osôb. Najskôr sa prejdete cez mestečko St. Wolfgang a potom cez lúky a lesy k výhybke Dorneralpe vo výške 1040 m. Tu sa musí nostalgická parná lokomotíva doplniť vodou. Výlet pokračuje na zastávku Schafbergalpe vo výške 1363 m. Odtiaľto je možné pokračovať k vrcholu pešo, výstup trvá asi hodinu, alebo sa môžete pohodlne zviesť a za 10 minút budete na horskej stanici vo výške 1732. So sebou si môžete vziať aj svojho štvornohého miláčika, povinne ale musí mať náhubok. Od hornej stanice je to na úplný vrchol, kde stojí hotel, ešte pár desiatok výškových metrov.

Prvý horský hotel v Rakúsku Schafbergspitze leží na samom vrchole hory Schafberg. Hotel postavili už v roku 1862 a navštevovali ho hlavne turisti prichádzajúci od jazera Wolfgangsee. V tom čase sa tu začalo rozvíjať nosičstvo, kedy mladí a silní chlapci sprostredkovali unaveným turistom pohodlnú cestu až na vrchol kopca. Samozrejme za slušnú finančnú odmenu. Hotel dnes ponúka pohodlné ubytovanie, skvelé jedlo a prekrásny výhľad na okolie.

schafberg-722x319

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*