Triky, pomocou ktorých nájdete aj v malej kuchyni viac miesta

8. apríla 2022

priestrannejšia kuchyňa

Najmä z dôvodu neustále sa zvyšujúcich cien nehnuteľností si mnohí z nás nemôžeme  zabezpečiť bývanie, ktoré je na počet voľných metrov štvorcových dostatočne veľkorysé. Obytného priestoru máme preto málo, o čom sa paradoxne a najčastejšie presviedčame hlavne v priestoroch, kde ho potrebujeme najviac. A jednou z takýchto miestností v každom byte alebo dome je kuchyňa.

Našťastie kvôli tomu nemusíte vždy búrať steny a priečky, pretože na získanie dodatočného miesta niekedy stačí využiť niektoré efektívne a jednoduché riešenia. Poďme sa spoločne s nimi zoznámiť a kuchyňu si nimi vybaviť.

Moderný kuchynský drôtený program

Aby ste našli v kuchyni, kde sa skladujú obrovské kvantá potravín, surovín a riadu, viac miesta, nemusíte nič búrať ani kupovať špeciálny nábytok. Veľmi efektívny môže byť aj moderný kuchynský drôtený program.

Stačí si vybrať vhodný model v závislosti od umiestnenia a účelu a inštalovať kuchynský drôtený modul na dané miesto. Kuchynské drôtené programy sú veľmi jednoduché na inštaláciu, údržbu aj používanie. Sú ľahké a zároveň disponujú vysokou nosnosťou, takže vďaka nim nájdete v kuchyni ďalšie miesto pre rôzne veci.

Štýlové žalúzie namiesto záclon a závesov

Veľmi často sú dnešné moderné kuchyne a priamo kuchynské linky vybavené pekným oknom. To je skvelé, pretože svetlo priestor opticky zväčšuje, dodáva mu tú správnu atmosféru a vytvára dobré osvetlenie na všetky práce v tomto priestore, vďaka čomu ušetríte na energiách.

Problémom je, že občas treba okno, nielen z dôvodu zvedavých pohľadov, dostatočne zatemniť. Klasické závesy a záclony možno priestor zútulni, no uberú v oblasti okna voľný priestor.

Aby ste to šikovne vyriešili a v ničom sa neobmedzovali, inštalujte si na okná štýlové žalúzie a problém je odstránený. Okrem skrášlenia, funkcie a úžitku, vám žalúzie ušetria ruky pri údržbe a do určitej miery interiér izolujú od vonkajších teplôt.

Kvalitné kovanie

Často si neuvedomujeme, že veľké veci a systémy fungujú len vďaka maličkostiam. A aj špeciálne kovanie BLUM medzi takéto významné detaily patrí. Zaisťuje pohodlné otváranie nábytku kuchynskej linky, čím zjednodušuje jej použitie pri náročnej a častej príprave chutných pokrmov.

Vybavte sa týmito doplnkami aj vy a uvidíte, že nič iné a špeciálne na vytvorenie pohodlia v kuchyni nepotrebujete.

Zdroj obrázka: united photo studio/Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*