Tragédia v Janove: zrútil sa obrovský diaľničný most plný áut, hlásia množstvo mŕtvych

14. augusta 2018

V Talianskom Janove sa zrútila časť známeho diaľničného mosta Morandi. Počas tragédie bolo na moste niekoľko áut, ktoré sa z veľkej výšky zrútili na železničnú trať.

Talianske úrady zatiaľ potvrdili len 7 obetí. Tých však bude neikoľkonásobne viac. Most je súčasťou frekventovanej diaľnice v Janove na severe Talianska. Pod mostom je niekoľko domov aj železničná trať. Práve na ne sa auta zrútili. Obete tak môžeme čakať nie len zo samotných posádok vozidiel, ale aj z množstva ľudí, ktorí boli práve pod mostom.

Agentúra ANSA uviedla, že sa zrútil asi 100 metrový úsek mostu. Z neho pravdepodobne spadlo desať vozidiel vrátane nákladných áut. Úroveň vozovky je vo výške až 45 metrov. odľa talianskyych médií sa najskôr zrútil podporný stĺp, ktorý následne spôsobil pád časti mosta. Časť konštrukcie sa zrútila na budovu spoločnosti Polcevera, ďalšia na železničnú trať pod mostom. „Videl som, ako oproti mne utekajú ľudia. Bosí a vydesení,“ cituje Corriere della Sera svedka pádu.

Za najmenej znesiteľnú považujú Slováci bolesť zubov. Pri bolesti hlavy siahajú po tabletke viac ženy

BRATISLAVA 22. januára 2019 (WBN/PR) - Či sa nám to páči alebo nie, bolesť je súčasťou nášho života. Na základe prieskumu agentúry 2muse, až polovica Slovákov tak...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*