Tragédia v Janove: zrútil sa obrovský diaľničný most plný áut, hlásia množstvo mŕtvych

14. augusta 2018

V Talianskom Janove sa zrútila časť známeho diaľničného mosta Morandi. Počas tragédie bolo na moste niekoľko áut, ktoré sa z veľkej výšky zrútili na železničnú trať.

Talianske úrady zatiaľ potvrdili len 7 obetí. Tých však bude neikoľkonásobne viac. Most je súčasťou frekventovanej diaľnice v Janove na severe Talianska. Pod mostom je niekoľko domov aj železničná trať. Práve na ne sa auta zrútili. Obete tak môžeme čakať nie len zo samotných posádok vozidiel, ale aj z množstva ľudí, ktorí boli práve pod mostom.

Agentúra ANSA uviedla, že sa zrútil asi 100 metrový úsek mostu. Z neho pravdepodobne spadlo desať vozidiel vrátane nákladných áut. Úroveň vozovky je vo výške až 45 metrov. odľa talianskyych médií sa najskôr zrútil podporný stĺp, ktorý následne spôsobil pád časti mosta. Časť konštrukcie sa zrútila na budovu spoločnosti Polcevera, ďalšia na železničnú trať pod mostom. „Videl som, ako oproti mne utekajú ľudia. Bosí a vydesení,“ cituje Corriere della Sera svedka pádu.

7 spôsobov, ako prežiť pokojné a radostné Vianoce

BRATISLAVA 23. decembra 2016 (WBN/PR) - Vianoce sú skoro tu. S blížiacim sa Štedrým dňom sa ale kráti aj čas na dokonalú vianočnú prípravu. Valí sa na nás lavína povinností a starostí, aby vše...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*