Tragédia, pri Sliači sa zrútilo lietadlo!

10. októbra 2018

V stredu 10.10.2018 krátko po štrnástej hodine spadlo pri slovenskej obci Sliač lietadlo. Na miesto už smeruje minister obrany Peter Gajdoš.

Informáciu potvrdila hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Podľa nej malo ísť o cvičné lietadlo L-39.  Podľa miesteho obyvateľa Sliača bolo počuť v blízskoti letiska dva výbuchy. V súčasnosti už na mieste zasahujú záchranné zložky. „Vybehol som hneď, aby som sa pozrel, čo sa deje. Z cesty sa teraz dá vidieť odhodený kokopit, ktorý je asi 50 až sto metrov od lietadla a tiež žltý padák,“ popisuje aktuálne dianie pre web sme.sk Ľubomír Púpala, ktorý je na mieste nehody. Lietadlo Aero L-39 Albatros je prúdové podzvukové letectvo zo šesťdesiatych rokov, ktoré bolo typické najmä pre vojská armád Varšavskej zmluvy. Ide o ľahké bojové lietadlo určené najmä na výcvik.

foto: ilustračné

Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

Auto je dnes bežná vec, ale určite nie lacná. Prevádzkové náklady, poistky, z času na čas servis, prípadne výmena prevodovky môže byť záťažou pre rozpočet. Najhoršie ale je nedostatočné zabezp...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*