Tragédia! Počas zápasu zomrel mladý futbalista

27. marca 2018

Tragická smrť opäť zasiahla futbalový svet. Počas zápasu zomrel na ihrisku iba dvadsaťpäťročný mladík.  Lekári sa ho pokúšali oživovať 40 minút, no márne. 

V 15. minúte sobotňajšieho zápasu chorvátskej 3. ligy medzi tímami NK Marsonia a NK Slavonija Požega sa po náraze lopty do hrudníka zvalil na zem len 25-ročný najlepší strelec súťaže Bruno Boban. Najprv sa zdalo, že len potrebuje predýchať tvrdý úder loptou, no následne spadol na zem a ostal nehybne ležať.

Rozhodca prerušil hru, na hraciu plochu vbehli aj zdravotníci, zatiaľ čo ostatní mávali na sanitku. Brunovi Bobanovi už však nikto pomôcť nedokázal. Lekári sa ho pokúšali oživovať 40 minút, no márne. Vzápätí ho vyhlásili za mŕtveho. Najpravdepodobnejšou príčinou je arytmia, teda nepravidelná činnosť srdca, ktorú vyvolal úder lopty.

Bruno Boban bol s dvanástimi gólmi najlepším strelcom 3. chorvátskej ligy skupiny Východ. Svoju kariéru začal v roku 2014 v NK Slavonija Požega, za ktorý hral dve sezóny. V roku 2016 odišiel do HK Záhreb, kde hral so svojím bratom Gabrijelom Bobanom. Tento klub opustil začiatkom roka 2018 a prestúpil do tímu NK Marsonia.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*