Tohtoročné preteky Okolo Slovenska aj s hviezdami ako Sagan, Jungels či Alaphilippe!

5. septembra 2018

62 ročník tradičného cyklistického podujatia Okolo Slovenska bude mať naozaj hviezdne obsadenie, a to aj vďaka stajni Bora.

Cyklistické preteky Okolo Slovenska odštartuje prológ v Poprade 12. septembra. Treba dodať, že organizátori odviedli kus poriadnej práce, o čom svedčia aj celosvetovo známe mená, ktoré sa na ňom predstavia.  Na slovenských cestách sa premiérovo predstaví momentálne najlepší tím sveta Quick-Step Floors a ďalšia stajňa WorldTour Bora-Hansgrohe s Jurajom Saganom a Erikom Baškom. 

Rozpočet podujatia je vyrovnaný a je vyše 400 000 eur, povedal generálny riaditeľ pretekov a zároveň prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara. „Rozpočet sa zháňal veľmi ťažko, s príchodom WorldTour a prokontinentálnych tímov sa opäť zvýšili aj nároky a náklady. Rozhodli sme sa pre 21 stajní po sedem pretekárov, no v Pro tímoch ide s nimi aj desaťčlenný sprievod, vlastný autobus, kamióny a viac áut v kolóne. Bolo to pre nás niečo úplne nové, no boli to príjemné komplikácie. Rozpočet napĺňame s ťažkosťami, ale podarilo sa,“ povedal na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Ako správne robiť drepy ? Poriadne nízko alebo nie ? A prečo?

Kvalitne technicky zvládnutý drep môže byť najefektívnejší  cvik, aký sa dá robiť: Zapojí kompletne celú spodnú polovicu tela, vrátane bokov, hamstringov, kvadricepsov či lýtok. Popritom však nezabudn...

„Aby sme mohli ukázať Slovensko tak, ako obdivujeme Francúzsko, Taliansko a Španielsko na Tour, Gire či Vuelte. Veríme, že keď kvalitne zorganizujeme tento ročník, na budúci rok bude ešte kvalitnejší pelotón a presvedčíme aj manažérov Peťa Sagana a v najbližšom období príde,“ pokračoval Privara.

Najväčšiu pozornosť budú pútať dva WorldTour tímy. Quick Step príde na Slovensko v nesmierne silnej zostave s Julianom Alaphilippeom, dvojnásobným víťazom etapy na Tour a víťazom súťaže vrchárov, tohtoročným víťazom Okolo Flámska Nikim Terpstrom, Bobom Jungelsom, Yvesom Lampaertom či Zděnkom Štybarom. Štyria cyklisti v jeho farbách sa zúčastnili na tohtoročnej Tour. Boru budú reprezentovať ajmä domáci Juraj Sagan a Baška, s nimi prídu aj Talian Matteo Pelucchi či Nemec Rüdiger Selig. Kvalitné mená sú aj v nomináciách piatich prokontinentál­nych tímov. To môžeme spomenúť Slovinca Jana Tratnika, Afričana Daniela Teklehaummonotoma či Belgičanov Hermansa a Pauwelsa. Slovenské farby budú hájiť pretekári jediného domáceho kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica a reprezentačný vý­ber.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*