Tohtoročné preteky Okolo Slovenska aj s hviezdami ako Sagan, Jungels či Alaphilippe!

5. septembra 2018

62 ročník tradičného cyklistického podujatia Okolo Slovenska bude mať naozaj hviezdne obsadenie, a to aj vďaka stajni Bora.

Cyklistické preteky Okolo Slovenska odštartuje prológ v Poprade 12. septembra. Treba dodať, že organizátori odviedli kus poriadnej práce, o čom svedčia aj celosvetovo známe mená, ktoré sa na ňom predstavia.  Na slovenských cestách sa premiérovo predstaví momentálne najlepší tím sveta Quick-Step Floors a ďalšia stajňa WorldTour Bora-Hansgrohe s Jurajom Saganom a Erikom Baškom. 

Rozpočet podujatia je vyrovnaný a je vyše 400 000 eur, povedal generálny riaditeľ pretekov a zároveň prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara. „Rozpočet sa zháňal veľmi ťažko, s príchodom WorldTour a prokontinentálnych tímov sa opäť zvýšili aj nároky a náklady. Rozhodli sme sa pre 21 stajní po sedem pretekárov, no v Pro tímoch ide s nimi aj desaťčlenný sprievod, vlastný autobus, kamióny a viac áut v kolóne. Bolo to pre nás niečo úplne nové, no boli to príjemné komplikácie. Rozpočet napĺňame s ťažkosťami, ale podarilo sa,“ povedal na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Tragédia! Lietadlo novej hviezdy futbalovej Premier league malo stroskotať nad La Manche

Francúzske úrady potvrdili, že 17 miliónový futbalista sa nachádzal na palube lietadla, ktoré je od včerajšieho večera nezvestné. Svetový futbal pravdepodobne postihla v...

„Aby sme mohli ukázať Slovensko tak, ako obdivujeme Francúzsko, Taliansko a Španielsko na Tour, Gire či Vuelte. Veríme, že keď kvalitne zorganizujeme tento ročník, na budúci rok bude ešte kvalitnejší pelotón a presvedčíme aj manažérov Peťa Sagana a v najbližšom období príde,“ pokračoval Privara.

Najväčšiu pozornosť budú pútať dva WorldTour tímy. Quick Step príde na Slovensko v nesmierne silnej zostave s Julianom Alaphilippeom, dvojnásobným víťazom etapy na Tour a víťazom súťaže vrchárov, tohtoročným víťazom Okolo Flámska Nikim Terpstrom, Bobom Jungelsom, Yvesom Lampaertom či Zděnkom Štybarom. Štyria cyklisti v jeho farbách sa zúčastnili na tohtoročnej Tour. Boru budú reprezentovať ajmä domáci Juraj Sagan a Baška, s nimi prídu aj Talian Matteo Pelucchi či Nemec Rüdiger Selig. Kvalitné mená sú aj v nomináciách piatich prokontinentál­nych tímov. To môžeme spomenúť Slovinca Jana Tratnika, Afričana Daniela Teklehaummonotoma či Belgičanov Hermansa a Pauwelsa. Slovenské farby budú hájiť pretekári jediného domáceho kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica a reprezentačný vý­ber.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*