Často je ťažké odolať čokoláde, sušienkam, koláčom alebo nezdravým čipsom, tyčinkám. Priznajte sa, obvykle nie ste ani hladní, len si chcete dať niečo pod zub. Predstavíme vám dobroty, z ktorých nepriberiete.

Existujú mňamky, ktoré môžete pokojne konzumovať počas celého dňa, dokonca aj neskôr večer a nepriberiete ani gram. Nehovoriac o tom, že tieto dobroty obsahujú také vitamíny, minerálne látky a vlákninu, aké vaše telo potrebuje.

Zeler

Zeler je veľmi zdravý a obsahuje až 95 % vody. Vyskúšali ste už zeler, mrkvu a uhorku namáčať do bieleho jogurtu? Ak ešte nie, choďte smelo do toho! Na stole budete mať zdravý snack, ktorý si zamilujete.

Rukola

Rukola je naozaj chutná a ak ju zmiešate so štipkou olivového oleja a nízkotučným syrom, hladu môžete zamávať na rozlúčku.

Paradajky

Samozrejme, máme na mysli tie pravé zo záhrady, nie tie bez chuti zo supermarketov! Sú zdravé, chutné a obsahujú vitamín C, vitamín B2, kyselinu listovú, vlákninu aj draslík.

Vaječné bielka

Vaječné bielka môžu konzumovať aj tie z vás, ktoré si naordinovali prísnu diétu. Zmiešajte vaječné bielka s niekoľkými paradajkami a za pár minút získate tú najzdravšiu omeletu.

Šalát

Šalát je plný vitamínov A aj C, obsahuje veľa železa a kyseliny listovej. Jedzte z neho toľko, koľko sa do vás zmestí, priberania sa totiž vôbec nemusíte báť.

Uhorka

Uhorky, rovnako ako zeler obsahujú takmer iba vodu, popri konzumácii sú dobré aj ako obklad na pleť a oči.

Stack of fresh organic green cucumber slices

Karfiol

Je výborným zdrojom vitamínu C, čerstvý karfiol však, pochopiteľne, obsahuje najviac vitamínov. Môžete si z neho pripraviť aj božskú polievku.

Hrášok

Má veľmi nízky obsah kalórií. Jedna šálka hrášku obsahuje iba 35 kalórií, navyše veľa vlákniny a bielkovín.

Zdroj:pinterest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *