The Good Doctor – Silný príbeh autistického génia

11. januára 2019

Seriály z lekárskeho prostredia sa tešia v posledných desaťročiach veľkej obľube. Našťastie sa už nemusíme pozerať len na tie typu Chicaho hope či Pohotovosť, priestor dostávajú aj silnejšie príbehy. A práve taký je The Good Doctor.

Dobrý doktor patrí medzi najúspešnejšie seriály minulého roku. Bolo úplnou samozrejmosťou, že sa dočkáme aj druhej série, ktorú si môžete práve v týchto týždňoch vychutnávať. Hlavnou postavou je doktor Shaun Murphy, ktorý je brilantným mladým chirurgom. Pre dejovú líniu je dôležitejší fakt, že trpí autizmom. To znamená, že s problémami a predsudkami sa musí zmieriť na každom kroku, tobôž na takom mieste, akým je nemocnica.

Hlavnú úlohu si v seriáli zahral veľmi talentovaní Freddie Highmore, ktorého si môžete pamätať z Bates motel, Tour de doping, Almost friends, umenia zapadnúť či Toastu. Aj v tomto prípade zahral svoju postavu brilantne a to až tak, že sa na uliciach aj v skutočnom živote stretáva so situáciami, že ho náhodní okoloidúci či fanúšikovia považujú za skutočného autizmu. V samotnom seriáli síce disponuje neuveriteľným talentom liečiť ľudí či pospájať si aj tie najväčšie detaily ľudského tela čo vedie k správnej diagnóze aj toho najväčšieho problému, no jeho samotné ťažkosti mu odopierajú dostatočne empaticky reagovať smerom k ľuďom či pacientom. Dostáva sa tak do nezávideniahodných situácií, ktoré dodávajú príbehu skutočne zaujímavý nádych.

Na čo si dať pozor pri kúpe bytu?

Realitný maklér je určite spoľahlivejšia cesta ako kúpa nehnuteľnosti na vlastnú päsť. Okrem podstatných vecí je potrebné všímať si aj detaily, čím nemáme na mysli len vŕzgajúce kľučky či posu...

Shaunovi sa v živote snaží pomáhať riaditeľ nemocnice Dr, Aaron Glassman, ktorého stvárnil hviezdny Richard Schiff. O miesto a rešpekt v špičkovej nemocnici so Shaunom bojujú aj ďalší mladí lekári Jared (Chuku Modu) či Claire (Antonia Thomas). Tútorov a šéfov im zahrali takisto skvelí Hill Harper (Dr. Marcus Andrews) a najmä charizmatický Nicholas Gonzalez (Dr. Neil Mendelez). Musíme dodať, že ide o naozaj kvalitný seriál, vďaka ktorému sa dokážete zasmiať, porozmýšľať nad útrapami špičkových doktorov či ľudí s autizmom či dokonca sa aj niečo od nich naučiť o fungovaní ľudského tela. Vrelo vám ho odporúčame.

Celý seriál si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*