The Good Doctor – Silný príbeh autistického génia

11. januára 2019

Seriály z lekárskeho prostredia sa tešia v posledných desaťročiach veľkej obľube. Našťastie sa už nemusíme pozerať len na tie typu Chicaho hope či Pohotovosť, priestor dostávajú aj silnejšie príbehy. A práve taký je The Good Doctor.

Dobrý doktor patrí medzi najúspešnejšie seriály minulého roku. Bolo úplnou samozrejmosťou, že sa dočkáme aj druhej série, ktorú si môžete práve v týchto týždňoch vychutnávať. Hlavnou postavou je doktor Shaun Murphy, ktorý je brilantným mladým chirurgom. Pre dejovú líniu je dôležitejší fakt, že trpí autizmom. To znamená, že s problémami a predsudkami sa musí zmieriť na každom kroku, tobôž na takom mieste, akým je nemocnica.

Hlavnú úlohu si v seriáli zahral veľmi talentovaní Freddie Highmore, ktorého si môžete pamätať z Bates motel, Tour de doping, Almost friends, umenia zapadnúť či Toastu. Aj v tomto prípade zahral svoju postavu brilantne a to až tak, že sa na uliciach aj v skutočnom živote stretáva so situáciami, že ho náhodní okoloidúci či fanúšikovia považujú za skutočného autizmu. V samotnom seriáli síce disponuje neuveriteľným talentom liečiť ľudí či pospájať si aj tie najväčšie detaily ľudského tela čo vedie k správnej diagnóze aj toho najväčšieho problému, no jeho samotné ťažkosti mu odopierajú dostatočne empaticky reagovať smerom k ľuďom či pacientom. Dostáva sa tak do nezávideniahodných situácií, ktoré dodávajú príbehu skutočne zaujímavý nádych.

Navštívte reštauráciu Pablo Escoburgers. Nechýba biely prášok či bankovka v žemli

Narkobarón Pablo Escobar zničil životy miliónov ľudí, no najmä vďaka seriálu Narcos akoby opäť vstal zmŕtvych. To sa snaží využiť aj reštaurácia Pablo Escoburgers. Už po...

Shaunovi sa v živote snaží pomáhať riaditeľ nemocnice Dr, Aaron Glassman, ktorého stvárnil hviezdny Richard Schiff. O miesto a rešpekt v špičkovej nemocnici so Shaunom bojujú aj ďalší mladí lekári Jared (Chuku Modu) či Claire (Antonia Thomas). Tútorov a šéfov im zahrali takisto skvelí Hill Harper (Dr. Marcus Andrews) a najmä charizmatický Nicholas Gonzalez (Dr. Neil Mendelez). Musíme dodať, že ide o naozaj kvalitný seriál, vďaka ktorému sa dokážete zasmiať, porozmýšľať nad útrapami špičkových doktorov či ľudí s autizmom či dokonca sa aj niečo od nich naučiť o fungovaní ľudského tela. Vrelo vám ho odporúčame.

Celý seriál si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*