Takýto je plat Tibora Gašpara!

19. augusta 2018

Tibor Gašpar bol premiérom odvolaný po tom, čo žiadal jeho odstúpenie prezident, opozícia a hlavne desaťtisíce ľudí v uliciach Slovenska. V súčasnosti sa však plne venuje novej práci.

Aj napriek tomu, že po odchode z funkcie prezidenta Policajného zboru tvrdil, že sa bude venovať komunálnej politike, dnes je poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej!
„Od 1.8.2018 je zaradený ako odborník ústavného činiteľa v oblasti legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít, čo je problematika, ktorej sa venoval ešte ako prezident Policajného zboru,“ tvrdí rezort.

Hovorca Ministerstva vnútra Petar Lazarov uviedol, že mesačný plat Tibora Gašpara v hrubom je 2030€.  Okrem tejto funkcie na Slovensku, mu prischla aj rovnaká funkcia v Českej republike, kde bude taktiež poradcom ministra vnútra Jana Hamáčka. „Jeho mesačný honorár nepresiahne 10 000 Kč a závisí od počtu odpracovaných hodín,“ uviedla hovorkyňa Klára Pěknicová. V prepočte na eurá je to takmer 390 €.

Historický kalendár: Krvavá nedeľa v Petrohrade či vylodenie pri Anziu. Čím je slávny 22. január?

Dnes má meniny Zora. Čo sa udialo 22.1. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári. Udalosti: 1901 – Eduard...

Na ministerstvo vnútra však mieri aj Robert Krajmer, bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Podľa portálu aktuality.sk bude pracovať v oblasti dopravy. V súčasnosti preveruje majetok jeho ženy Generálna prokuratúra kvôli podozrivým kontaktom na kontroverzných podnikateľov.  

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*