Švédi využili zaplavenú vlakovú stanicu originálne, spravili z nej kúpalisko

7. augusta 2018

Severské krajiny sa nepovažujú za práve najotvorenejšie a medzi tie, ktorým nerobí problém vymyslieť nejakú vylomeninu. To však teraz vyvrátili Švédi.

Švédsko zažíva toto leto veľmi nepravidelné a nevyspytateľné počasie. Nečakané vysoké teploty, ktoré lámu historické rekordy, striedajú výdatné dažde. A práve jeden taký sa prehnal začiatkom minulého týždňa mestom Uppsala. Ako tomu v lete pri nich býva, za obeť občas padnú aj nejaké tie priestory verejného využitia.

Problém v Uppsale zaznamenali aj na vlakovej stanici. Tá ostala v pondelok ráno zatopená, čo nemilo prekvapilo množstvo ľudí cestujúcich do práce. Našli sa však aj takí, ktorí to využili na poradne vylomeniny. Železničnú stanicu totiž premenili na verejné kúpalisko.

Nechýbali rukávniky, nafukovačky či šnorchle, vo vode sa špliechali malí aj veľkí.  „Rozhodne to nebola najčistejšia voda, v akej som sa kedy kúpala a po príchode domov ma čaká poriadna sprcha, ale stálo to za to,“ hovorí o príjemnom spestrení rána fotografka Sarah Thorén, ktorá mala tiež možnosť osviežiť sa v dažďovej vode. „Pamätáte si tú mláčku močovky, okolo ktorej ste včera prechádzali a zapchávali si pri tom nos? Tak dnes sa v tom dobrovoľne kúpete,“ písal ďalší návštevník, ktorému sa to zrejme nezdalo ako dobrý nápad.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*