Švédi využili zaplavenú vlakovú stanicu originálne, spravili z nej kúpalisko

7. augusta 2018

Severské krajiny sa nepovažujú za práve najotvorenejšie a medzi tie, ktorým nerobí problém vymyslieť nejakú vylomeninu. To však teraz vyvrátili Švédi.

Švédsko zažíva toto leto veľmi nepravidelné a nevyspytateľné počasie. Nečakané vysoké teploty, ktoré lámu historické rekordy, striedajú výdatné dažde. A práve jeden taký sa prehnal začiatkom minulého týždňa mestom Uppsala. Ako tomu v lete pri nich býva, za obeť občas padnú aj nejaké tie priestory verejného využitia.

Problém v Uppsale zaznamenali aj na vlakovej stanici. Tá ostala v pondelok ráno zatopená, čo nemilo prekvapilo množstvo ľudí cestujúcich do práce. Našli sa však aj takí, ktorí to využili na poradne vylomeniny. Železničnú stanicu totiž premenili na verejné kúpalisko.

Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR na základe vykonaných kontrol informuje o nevyhovujúcom výrobku - sklenenom hrnčeku s dekorom kávy...

Nechýbali rukávniky, nafukovačky či šnorchle, vo vode sa špliechali malí aj veľkí.  „Rozhodne to nebola najčistejšia voda, v akej som sa kedy kúpala a po príchode domov ma čaká poriadna sprcha, ale stálo to za to,“ hovorí o príjemnom spestrení rána fotografka Sarah Thorén, ktorá mala tiež možnosť osviežiť sa v dažďovej vode. „Pamätáte si tú mláčku močovky, okolo ktorej ste včera prechádzali a zapchávali si pri tom nos? Tak dnes sa v tom dobrovoľne kúpete,“ písal ďalší návštevník, ktorému sa to zrejme nezdalo ako dobrý nápad.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*