Súkromná spoločnosť Agel vybuduje v Komárne z vlastných zdrojov Komplexné onkologické centrum

22. mája 2018

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Skupina Agel, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje v komárňanskej nemocnici Komplexné onkologické centrum z vlastných zdrojov. Ako v utorok informovala, slúžiť bude pre päťstotisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska.

V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote štyri milióny eur. Tá zahŕňa obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Agel Milan Leckéši.

Preskočia niekoľko vývojových generácií

Komplexné onkologické centrum zvýši dostupnosť zdravotnej starostlivosti nielen pre obyvateľov Nitrianskeho kraja, ale aj okolitých krajov. Otvorenie modernizovaného pracoviska – oddelenia radiačnej onkológie, ktoré je prvou časťou projektu, je naplánované na december tohto roka. „Novým prístrojom preskočíme niekoľko vývojových generácií lineárnych urýchľovačov. Hlavný prínos pre pacientov bude v spresnení liečby a šetrení okolitých zdravých tkanív,“ povedal primár oddelenia radiačnej onkológie v Nemocnici Komárno Pavel Demeter.

Zámer vybudovať Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno vychádza z lokálnych a medzinárodných štatistík výskytu, úmrtnosti a prevalencie onkologických ochorení v spádovej oblasti. „V súčasnosti ošetríme takmer sedemsto pacientov ročne. Od tejto hranice sa chceme odraziť, v budúcnosti plánujme ošetriť viac ako tisícdvesto pacientov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Komárno Miroslav Jaška.

Stereotyp v posteli? Zmeňte to!

Stereotyp môže narobiť problémy aj tomu najzamilovanejšiemu páru. Niekedy postačí vtipné spodné prádlo alebo sexy dámske tričká, ktoré podnecujú fantáziu. Ak nemáte dlhodobý vzťah alebo sa ner...

Úroveň špičkových onkologických pracovísk

Podľa štatistík OECD patrí Slovenská republika popri Maďarsku k nelichotivým štátom v úmrtnosti na onkologické ochorenia. Z regionálneho pohľadu je najviac postihnutá juhozápadná oblasť Slovenska, ide o okresy Komárno, Dunajská Streda, Galanta, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš a Šaľa. Z pohľadu onkologických pracovísk v rámci regionality a výskytu onkologických ochorení Agel predpokladá rozšírenie spádovej oblasti. Mala by zahŕňať okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Dunajská Streda, Šaľa, Galanta, Veľký Krtíš a Krupina. Táto spádová oblasť predstavuje takmer päťstotisíc obyvateľov.

Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno dosiahne úroveň špičkových onkologických pracovísk. Pripravuje sa rozšírenie diagnostickej sekcie, to znamená zvýšenie počtu CT vyšetrení a vyšetrení s pomocou magnetickej rezonancie, výstavba PET/CT pracoviska a patológie,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel SK, a. s., Alžbeta Sivá. „Predpokladáme, že poskytneme starostlivosť pre tritisíc pacientov s nádorovými ochoreniami za rok pri predpokladanom ročnom raste dve percentá. Vzhľadom na výskyt onkologických ochorení a odhad potreby hospitalizácií budeme prevádzkovať lôžka pre pacientov v odbore klinickej onkológie v nanovo vybudovaných priestoroch,“ dodala.

Viac k témam: Komárno, nemocnica, onkológia
Zdroj: Webnoviny.sk – Súkromná spoločnosť Agel vybuduje v Komárne z vlastných zdrojov Komplexné onkologické centrum © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*