svadba sa musí naplánovať

Nezáleží na tom, či ide o veľkú svadbu alebo malý obrad na matrike v kruhu blízkej rodiny. Plánovanie svadby zahŕňa vždy veľa práce. Aby ste preto na všetko mysleli a nič dôležité nepodcenili a nevynechali, tu je najlepší kontrolný zoznam na svadbu, vďaka ktorému naplánujete všetko efektívne a bez stresu.

Mal by to byť predsa váš najšťastnejší deň v živote. Tak si ho spolu s naším zoznamom dôležitých informácii dobre naplánujte.

Základ, ktorý robí každú svadbu krásnou

Zostavte si zoznam, čo všetko potrebujete. A aby ste naozaj na nič nezabudli, prediskutujte jednotlivé body tohto listu s partnerom.

Určite si prostredie a štýl svadby. Bude to slávnostná alebo neformálna, veľká alebo malá,  tematická svadba  alebo klasika? Možností je naozaj veľa. Závisí tiež od toho, aký rozpočet vám po prenájme konkrétnych priestorov zostane na výber krásnych spoločenských šiat.

Ak sme už pri rozpočte, rozdeľte si ho na všetky najdôležitejšie položky. Maličkosti môžete doladiť neskôr. Potom si vytvorte predbežný zoznam hostí.

Stanovte si dátum svadby (aspoň časové obdobie) a dohodnite sa s najbližšími príbuznými a priateľmi, aby si rezervovali na vás voľno.

Neskôr si vyberte družbov a prípadne určte družičky. Aby to malo efekt a pôsobilo vkusne, nezabudnite na rovnaké krásne šaty pre družičky. A nakoniec si na zachovanie spomienok z tejto udalosti rezervujte dobrého fotografa.

Myslite na seba

Ak ste si na svadbu zabezpečili všetko dôležité a v priebehu príprav postupne veci doladili, je čas na to, aby ste sa postarali o seba. Ideálne mesiac pred svadbou si vyskúšajte najvhodnejšie svadobné šaty a v prípade potreby si ich nechajte vymeniť alebo upraviť.

Aby ste zažiarili, môžete použiť nielen krásne šperky a účes, ale aj kvalitné bieliace pásiky. Aj zuby sú predsa korunou krásy.

Najdôležitejšie na záver budú doplnky, ktoré vám z tohto dňa ako jediné ostanú na celý život. Obrúčky vyberajte naozaj precízne a s predstihom.

Čím viac času si na plánovanie nájdete, tým krajšia svadba a vaše spomienky na najdôležitejší deň vášho života budú.

Zdroj obrázka: oneinchpunch/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *