Športové filmy, ktoré potešia každého správneho fanúšika

21. septembra 2018

Kvalitných športových filmov nebolo v histórií natočených veľa. To však neznamená, že sa medzi nimi nenájdu aj také, ktoré zaujmú aj obyčajného diváka. My sme pre vás pripravili štyri veľmi zaujímavé príbehy, ktoré sú navyše inšpirované skutočnými udalosťami.

Orol Eddie (2016)

Táto skvelá komédia či dráma opisuje neobyčajný príbeh skokana na lyžiach Michaela Edwardsa (Taron Egerton), ktorý chytil v roku 1988 za srdce aj nešportových fanúšikov. Michael sa ako mladý Brit pokúšal dostať na letné olympijské hry. Keďže sa však vo veľkej konkurencii nedokázal presadiť, zvolil si ľahšiu a oveľa zaujímavejšiu cestu na tie zimné. Rozhodol sa byť skokanom na lyžiach a keďže bol jediný v krajine, stačilo len skočiť kvalifikačný skok…Nezlomnému mladíkovi pomohol k doživotnej sláve a uznaniu bývalý americký skokan s problémami s alkoholom Bronson Peary (Hugh Jackman), ktorý ho začne trénovať. Michael sa nakoniec stal najväčšou hviezdou hier v Calgary a to aj napriek tomu, že jeho dĺžka skokov bola veľmi slabá. Dôležitosť jeho činov však spočívala v neoblomnej túžbe dosiahnuť aj tie najnereálnejšie ciele.

Celý film si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

4 tipy ako sa bez veľkej námahy udržať vo forme

Aby ste cítili fit po fyzickej aj psychickej stránke nepostačí si len obuť dámske tenisky a z času na čas si zabehať. Rovnako ako šport je dôležitá aj zdravá výživa. Ráno vám dobre padne raňaj...

Legenda 17 (2013)

Kto môže natočiť lepší film o sovietskej „Zbornej“ ako samotní Rusi… Legenda 17 je veľmi kvalitné a autentické životopisné dielo opisujúce hokejistu Valerija Borisoviča Charlamova. Vo filme sa môžete tešiť na príbeh mapujúci celý jeho život od detstva až po vzťah s manželkou či pre fanúšikov zaujímavejší s trénerskou legendou Tarasovom. Vedzte, že to čo uvidíte v tomto filme od Nikolaja Lebedeva, to si hráči „ruskej mašiny“ naozaj museli prežiť… Spomienka na hviezdny útok Michajlov – Petrov – Charlamov poteší každého hokejového fanúšika.

Celý film si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

Road (2014)

Ak sa rozhodnete stráviť čas sledovaním tohto neuveriteľne kvalitného dokumentu z prostredia motoriek, určite to neoľutujete. Dramatický príbeh prezentovaný Liamom Neesonom popisuje príbeh dvoch generácií bratov zo Severného Írska, ktorý žijú motoristickým životom viac ako tridsať rokov. Preneste sa do prostredia legendárneho Isle od Man, kde sú každé preteky sprevádzané obrovským rizikom a častými smrteľnými nehodami. Závody v rýchlostiach až 320 km/h na uzavretých cestách, ktoré sú lemované kamennými múrmi, elektrickými stĺpmi či stromami sú jedným z mála miest na svete, kde sa môžu legálne vyblázniť aj tí najväčší šialenci a ešte ich aj obdivuje celý svet.

Celý film si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

42 (2013)

Aj keď nie je baseball v našich končinách až tak populárnym a rozvinutým športom ako iné, tento skutočný príbeh by ste si nemali nechať ujsť. Vďaka režisérovi Brianovi Helgelandovi môžete pochopiť, aké ťažké to mali afroamerickí športovci v Amerike v roku 1946. Práve vtedy sa majiteľ brooklinského baseballového tímu Dodgers Branch Rickey (Harrison Ford) vzbúri proti rasovým predsudkom najvyššej profesionálnej ligy v USA uzatvorením kontraktu s černochom Jackiem Robinsonom (Chadwick Boseman). Ten sa stane terčom rasizmu vo všetkých možných formách zo strany hráčov, divákov či médií. Vďaka svojmu talentu a neoblomnému odhodlaniu však dokáže zmeniť históriu športu a vlastne aj celý spoločenský svet.

Celý film si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*