Boli ste už v Škótsku? Nezabudnite vyobjímať miestne horské kravičky, ktoré behajú všade okolo vás

10. októbra 2017

Ak sa vás niekto spýta, aké najroztomilejšie zvieratko poznáte, určite vás nenapadne krava. To ste však asi neboli v Škótsku!

Každý správny turista, ktorý navštívil Škótsko, má určite fotografiu s miestnym plemenom kráv. Niekto ich nazýva fúzaté, no správe by to malo byť vysokohorské, resp. kravy z Vysočiny (Highland cows). Tie totiž vynikajú svojimi vlnitými dlhými vlasmi.

Nezvyčajná dvojitá srsť pozostáva z mastnej vonkajšej vrstvy – najdlhšej z akýchkoľvek plemien hovädzieho dobytka na svete, a hnedej spodnejšej. Toto rozložene ich robí perfektne prispôsobeným drsným poveternostným podmienkam v škótskej Vysočine, kde sú časté dažde a silný vietor.

Historický kalendár: Bitka pri Rozhanovciach či úplné zatmenie Mesiaca. Čím je slávny 15. jún?

Dnes má meniny Vít. Čo sa udialo 15.6. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári. Udalosti: 763 pred Kr. – Asýrčania zaznam...

Práve ich teliatka sú vďaka ich hrive považované za tie najkrajšie a najmilejšie mláďatá celej zvieracej ríše. My sme pre vás pripravili niekoľko z nich, ktoré proste musíte vyobjímať. Tak čo, už kupujete letenky?

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*