Schodná skupina! Poznáme prvých súperov Slovenska na domácich MS v hokeji

16. mája 2018

Aj keď sa ešte tohtoročné MS v hokeji neskončili, naši hokejisti s určitosťou obsadia deviatu pozíciu, a tak sme spoznali prvých budúcoročných súperov.

Budúcoročné majstrovstvá sveta v hokeji sa odohrajú u nás na Slovensku. Zatiaľ to vyzerá tak, že naši hokejisti odohrajú svoju skupinu v Košiciach. Aj napriek tomu, že sa v Dánsku stále bojuje o najvyššie priečky, mužstvá „druhého sledu“ už pomaly spoznávajú svojich súperov. Slovensko už teraz s istotou vie, že súboje o postup do štvrťfinále naisto zvedie s Talianskom a Rakúskom. V pondelok vyjde aktuálny rebríček IIHF, na základe ktorého sa generuje nasadenie do oboch vetví základnej fázy nasledujúceho šampionátu. Podľa predbežného renkingu je Slovensko desiate a z tejto priečky by ho mohlo zosadiť iba Lotyšsko postupom do kodanského finále. Desiata a jedenásta priečka v rebríčku sú však v šampionátovom reťazci aj tak premietnuté v jednej vetve.

Rozdelenie skupín podľa daného kľúča navyše podlieha možnosti úprav v prospech marketingových a fanúšikovských priorít. Podľa zákulisných informácií  o košickom pôsobisku domácej reprezentácie, rakúsky tím by sa pravdepodobne vymenil s Francúzskom a išiel by do Bratislavy, aby to mali jeho fanúšikovia čo najbližšie. S najväčšou pravdepodobnosťou budú ďalším súperom Slovenska aj Lotyši a jeden z dvojice USA/Česká Republika.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*