Sardínia v septembri

Počas niekoľkých posledných rokov bolo septembrové počasie nielen u nás, ale aj na Sardínii obzvlášť príjemné a ideálne na relax pri vode. Ak sa preto chystáte ísť na dovolenku do tejto exotickej destinácie na konci leta, pretože ste to počas hlavnej sezóny nestihli, máme pre vás niekoľko dôležitých informácií.

Zopár dobrých tipov, ktoré budú pri vašej ceste na Sardíniu užitočným sprievodcom.

Ideálne podmienky na relax

Napriek tomu, že sa v našich podmienkach začiatok septembra považuje za pomyselný koniec leta, v južnejšie položených častiach sveta je stále možné aj v tomto období dovolenkovať pri mori. Dôvodom je príjemné počasie charakteristické slnečnými dňami s príjemnou teplotou, ktorá dokáže zohriať aj more v blízkosti pobrežia.

Vďaka tejto miernej klíme si budete môcť dopriať relaxačné kúpanie na jednej z mnohých rozprávkových pláží a vychutnať si jasné slnko bez toho, aby ste sa spálili, čo je jedno z rizík počas horúcich sezón. Navyše budete mať pri takomto odpočinku vytúžené súkromie. Nádherná Sardínia je preto na mimosezónnu dovolenku ako stvorená.

Čas na exkurzie

Pešia turistika, jazda na koni, výlety loďou a do prírody. Všetky tieto aktivity môžete zažiť v tomto pohodovom mesiaci bez obmedzujúcich vysokých denných teplôt. Jeseň je ideálnym obdobím pre tieto aktivity; keďže mierna teplota umožňuje ľuďom najlepšie si vychutnať divokú Sardíniu uprostred jej hnedastých a vlažných farieb. Ak teda ešte váhate, nenechajte si ujsť cenovo výhodný last minute do tejto destinácie.

Obdobie ako stvorené na prechádzky v meste

Ak vám dovolenka, ktorú charakterizuje polihovanie pri mori nič nehovorí, potom je relax na Sardínii počas jesene pre vás ideálnym riešením. Tento taliansky región je posiaty rôznymi mestami a dedinami. Objaviť tak môžete kultúrne odlišné miesta bez toho, aby ste zabudli na divoký centrálny región plný tradičných miest.

Uchváti vás festivalová horúčka

Jeseň je sezóna festivalov. Nemyslíme tých turistických, ale skôr typických dedinských tradícií a kultúry. V Taliansku je navyše tento typ podujatia vždy sprevádzaný množstvom tradičných jedál a chutného vína, takže ulahodíte aj svojim chuťovým pohárikom.

Tak čo, necháte sa septembrovou Sardíniou zlákať aj vy?

Zdroj obrázka: Stefano Zaccaria/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *