Samolepiace etikety na potraviny

6. júna 2020

Samolepiace etikety sú hitom

Máte chutné výrobky, ale chceli by ste ich zatraktívniť pre zákazníkov? Alebo potrebujete výrobky niečím oživiť? Reprezentatívny vzhľad produktov a odlíšenie sa od konkurencie môžu dotvoriť atraktívne samolepiace etikety na potraviny.

Kvalita na prvom mieste

Samolepiace etikety na potraviny si vyžadujú vysokú kvalitu kvôli styku s potravinami. Ich výroba a spracovanie by mala spĺňať všetky kritériá pre tento druh etikiet:

  • Certifikované materiály
  • Zákonom predpísaný postup tlače
  • Nízkomigračné farby, laky
  • Špeciálne lepidlá s atestom na styk s potravinami
  • Prvotriedna kvalita tlače
  • Vhodné aj na pečivo a hlboko zmrazené výrobky
  • Kvalita čiarových kódov

Etikety na potraviny by mali byť vhodné pre všetky typy povrchov. Či už ide o mastné, mrazené, vlhké, chladené povrchy a podobne, aby nedošlo poškodeniu alebo odlepeniu etikety. Spoľahlivá výroba etikiet je v tomto prípade veľmi dôležitá, preto vždy dôkladne preberte vhodný typ tlače pre Váš produkt.

Pre aké výrobky sa hodia etikety?

Existuje množstvo druhov etikiet na potraviny, ako napríklad etikety na syry, etikety na párky, etikety na sladkosti, etikety na ovocie, zeleninu a mnohé ďalšie. Pútavé etikety sa hodia na všetky pekárenské, mäsiarske, mliekarenské produkty, ale tiež môžu byť napríklad aj špeciálne etikety pre radu bioproduktov. Etikety môžu byť aplikované aj na materiály ako sú celofán, papier a iné druhy obalov.

Fantázii sa medze nekladú

Buďte odlišní a prekvapte svojich zákazníkov originálnou etiketou. Na začiatku je dôležitým krokom výber farieb, ktoré by mali byť pestré a ladiť spolu s Vašim logom. Môžete tak upútať na prvý pohľad a uľahčiť zákazníkovi jeho výber. Neváhajte osloviť tlačiarenskú firmu, ktorá Vám s kreatívnym grafickým návrhom určite poradí.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*