Sagan nemá limity. Deň po Tour de France s ďalším víťazstvom pred 55 000 divákmi

31. júla 2018

Peter Sagan je ako z inej planéty. Len deň po skončení veľmi náročnej Tour de France dokázal triumfovať na prestížnych pretekoch v Belgicku.

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval v pondelok na kritériu v belgickom meste Aalst iba deň po tom, čo získal šiestykrát zelený dres za víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de France. Práve v tomto drese absolvoval pondelňajšie preteky. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe nechal za sebou v špurte belgického šampióna Yvesa Lampaerta (Quick-Step Floors), tretí skončil majster Holandska Mathieu van der Poel (Corendon Circus). Pre rodáka zo Žiliny ide o tretí triumf v Aalste, zvíťazil tam už aj v rokoch 2012 a 2015. Keďže tieto preteky majú exhibičný charakter, nerátajú sa oficiálne medzi víťazné v Saganovej profikariére na ceste. Aktuálne má teda trojnásobný a úradujúci majster sveta na konte stále 109 víťazstiev.

Prišiel som sem po tretí raz a zasa sa mi podarilo zvíťaziť. Mám to tu veľmi rád. Atmosféra býva fantastická a ani tento rok som sa nesklamal. Chcel som vám ukázať zelený dres. Po páde to pre mňa na Tour de France nevyzeralo dobre, ale dal som sa dokopy a prišiel som sem. Po pretekoch v Belgicku sa už teším domov na krátke voľno a potom sa budem pripravovať na majstrovstvá Európy,“ vravel Peter Sagan na webe Sporza.

Britská spoločnosť hľadá profesionálneho baliča rôznych druhov cigariet. Poznáte vhodného kandidáta?

Britská spoločnosť CBD sa rozhodla vypátrať človeka, ktorý dokáže ideálne vyšúľať cigaretu pod päť minút, ktorý sa tak stane profesionálom. Práca snov? Asi tak by sa dal...

Podľa iného belgického webu HLN sa podvečernej súťaži na okruhoch v Aalste prizeralo až 55 000 ľudí, ktorí Saganovi prejavovali veľkú podporu. „Keď z ampliónov zaznelo meno Sagan, hladina hluku dosiahla nový vrchol,“ napísal web hln.be.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*