Sagan nemá limity. Deň po Tour de France s ďalším víťazstvom pred 55 000 divákmi

31. júla 2018

Peter Sagan je ako z inej planéty. Len deň po skončení veľmi náročnej Tour de France dokázal triumfovať na prestížnych pretekoch v Belgicku.

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval v pondelok na kritériu v belgickom meste Aalst iba deň po tom, čo získal šiestykrát zelený dres za víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de France. Práve v tomto drese absolvoval pondelňajšie preteky. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe nechal za sebou v špurte belgického šampióna Yvesa Lampaerta (Quick-Step Floors), tretí skončil majster Holandska Mathieu van der Poel (Corendon Circus). Pre rodáka zo Žiliny ide o tretí triumf v Aalste, zvíťazil tam už aj v rokoch 2012 a 2015. Keďže tieto preteky majú exhibičný charakter, nerátajú sa oficiálne medzi víťazné v Saganovej profikariére na ceste. Aktuálne má teda trojnásobný a úradujúci majster sveta na konte stále 109 víťazstiev.

Prišiel som sem po tretí raz a zasa sa mi podarilo zvíťaziť. Mám to tu veľmi rád. Atmosféra býva fantastická a ani tento rok som sa nesklamal. Chcel som vám ukázať zelený dres. Po páde to pre mňa na Tour de France nevyzeralo dobre, ale dal som sa dokopy a prišiel som sem. Po pretekoch v Belgicku sa už teším domov na krátke voľno a potom sa budem pripravovať na majstrovstvá Európy,“ vravel Peter Sagan na webe Sporza.

Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR na základe vykonaných kontrol informuje o nevyhovujúcom výrobku - sklenenom hrnčeku s dekorom kávy...

Podľa iného belgického webu HLN sa podvečernej súťaži na okruhoch v Aalste prizeralo až 55 000 ľudí, ktorí Saganovi prejavovali veľkú podporu. „Keď z ampliónov zaznelo meno Sagan, hladina hluku dosiahla nový vrchol,“ napísal web hln.be.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*