S dobrou šálkou kávy môžete bojovať aj proti zápalom

30. januára 2019

Káva je lahodný nápoj, ktorému mnohí z nás venujeme náležitú pozornosť. Za všetko môže kofeín a jeho primerané množstvo v jednej alebo maximálne troch šálkach chutnej kávy, ktorú si dnes môžeme pripraviť rôznymi spôsobmi, pričom nie je nutné chodiť už ani do kaviarne.

S moderným domácim kávovarom bude vaša siesta pitia kávy ešte príjemnejšia, pretože si ju vychutnáte v prostredí, v ktorom sa cítite najlepšie. Ale to nie je všetko, čím môže byť káva pre vás prospešná. Ak chcete vedieť viac, pustite sa pri jej pití spolu s nami do zaujímavého čítania.

Káva slúži ako prevencia viacerých chorôb

Štúdie na Harvarde ukázali, že 1-3 šálky kávy denne sú dokonca zdravé, pretože takáto dávka výrazne znižuje riziko cukrovky. Ak pijete až šesť šálok denne, zníži sa riziko ochorenia ešte viac, ale pre všetkých to únosná miera byť nemusí, takže s primeraným množstvom kávy pozor!

Viac možností pri menšom príjme? Vieme, ako na to

Možno to v súčasnej situácií až tak nepociťujeme, ale potreba oblečenia je tu s nami už od nepamäti. V dnešnom modernom svete však zohráva odev ešte dôležitejšiu úlohu, pretože ľudia sa me...

Mierna spotreba kávy tiež znižuje riziko Parkinsonovej choroby o 80 % a pravdepodobnosť rakoviny o 25 %. Ženy, ktoré denne pijú kvalitnú kávu, znižujú aj pravdepodobnosť rakoviny prsníka o 40 %.

Nápoj plný antioxidantov

Šálka ​​kávy obsahuje viac ako tisíc rôznych antioxidantov. Sú dôležité pre zdravie, pretože znižujú zápal kĺbov a odstraňujú toxíny z tela, ktoré tiež spôsobujú rakovinu. Tiež neutralizujú voľné radikály, ktoré inak vedú k prírastku hmotnosti a rýchlejšiemu starnutiu. Čím viac antioxidantov používate, tým lepšie sa cítite a vyzeráte. Skúste kávu Davidoff, jej podmanivá nová chuť vás určite dostane.

Budete dlhšie žiť

Štúdie amerického Národného inštitútu pre rakovinu zistili, že ľudia, ktorí pravidelne pijú kávu, žijú dlhšie ako tí, ktorí ju nepijú. Okrem toho, káva znižuje pravdepodobnosť spontánnych a úprimne zbytočných jedál a zlepšuje účinok cvičenia.

Zvyk piť kávu môže nahradiť ten s fajčením, navyše káva ovplyvňuje očakávanú dĺžku života. Takže v rámci dobrého návrhu kuchyne na mieru nezabudnite na správne miesto pre kávovar, ktorý si dnes už môžete nechať inštalovať aj priamo do kuchynskej linky.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*