Rodinné stretnutie na rozpálenej terase je minulosťou

24. septembra 2018

Stretnutie s rodinou počas leta je častým spôsobom, ako Slováci trávia voľný čas. Ideálne je, ak to môžete zrealizovať u seba doma na čerstvom vzduchu prípadne pod markízou kvalitného podniku. Ako sa však brániť proti slnečným lúčom?

Slováci sú veľmi spoločenský národ a stretnutia v kruhu rodiny sú pre nich veľmi dôležité. Zorganizovať takúto akciu je veľkým záväzkom pre každého z nich. Ak máte tú možnosť to zrealizovať na svojom pozemku na terase či záhrade, máte to uľahčené. Stále však musíte počítať s nástrahami počasia. Počas leta sa to týka najmä slnka a jeho lúčov, ktoré dokážu rozpáliť terasu na veľmi vysoké teploty. Aby ste pre najbližších pripravili príjemný chládok, mali by ste uvažovať nad kúpou markízy.

V dnešnej dobe máte na výber veľké množstvo markíz a je len na vás, aký typ potrebujete. Ak váhate či neviete určito, čo sa hodí práve vám, naša spoločnosť Bez Hmyzu SK vám ponúka možnosť zaslania fotografií vášho priestoru, kam ju chcete umiestniť a my vám skúsime navrhnúť to najlepšie riešenie. Vo všeobecnosti existuje päť základných typov markíz, ktoré si u nás môžete zadovážiť. Sú to markízy na terasu, na balkón, na fasádu, samostatne stojaca markíza či bočné markízy – predel.

Ak sa bavíme o zorganizovaní rodinnej akcie počas leta na našom dvore či pred domom, tu vám pomôže najmä výsuvná markíza na terasu. Tie vám zaručia perfektnú ochranu pred slnečnými lúčmi. Nemusíte sa báť ani vetra, ktorý je u nás dosť častý najmä na jeseň. Správne uchytená markíza znesie aj ten, a tak sa nemusíte báť, že sa vám poškodí prípadne sa stane niečo s vecami, čo máte na stoloch pod ňou. Ak zvolíte na výrobu či nákup našu firmu Bez Hmyzu SK, môžete počítať s poriadne veľkou návštevou. Výsuvné markízy na terasu totiž dodávame v niekoľkých variantoch od tých klasických až po široké prevedenia do dvanástich metrov. Dôležité je, aby ste nám ozrejmili vaše očakávania a dizajn, aby sme vedeli pripraviť naozaj pozitívnu cenovú ponuku. Na svoje si prídu aj fanúšikovia luxusu, keďže vám ich ponúkame v rôznych dizajnových prevedeniach. V naozaj veterných priestoroch uvažujte aj o inštalácií veterného čidla. Ak chcete návštevu ochrániť aj pred dažďom, markízu si obohaťte PVC látkou určenou na takéto využitie

Ak nie ste fanúšikom výsuvných markíz, môžete zvoliť cestu markíz na fasádu – okno – pergolu. Tie ponúkajú rôzne technické riešenia či veľký výber látok a ich typov. V tomto prípade sa bavíme o vyššom komforte, ktorý ocení každá návšteva. Vďaka nim môžeme výrazným spôsobom eliminovať používanie škodlivej klimatizácie v interiéri. Samozrejmosťou je možnosť regulácie svetelného prestupu svetla do miestnosti. Pri tomto tieniacom systéme hovoríme aj o znižovaní energií v budovách, čo oceníte aj po skončení akcie a teda ide o dlhodobú investíciu. Momentálne ide o veľmi populárnu voľbu nie len medzi Slovákmi, ale po celom svete. Ideálna možnosť pre naše klimatické podmienky.

Zúfať nemusia ani obyvatelia bytov. Aj tí môžu pohostiť rodinu na čerstvom vzduchu dokonca aj v lete. Proti slnečným lúčom vám pomôže bojovať markíza na balkón. Tie sú tiež výsuvného typu, preto môžete počítať s množstvom technických riešení. Komfortom sa u nás vyrovnajú dokonca aj markízam na terasu avšak s tým rozdielom, že na balkóne sú vybavené bočnými nohami a nevysúvajú sa do priestoru. Tie jej zabezpečia lepšiu stabilitu a splnia všetky požiadavky na tienenie tohto priestoru (ak vám to umožňuje balkón, môžete využiť aj výsuvné systémy). Novinkou je možnosť ich osadenia bez akéhokoľvek vŕtania medzi rozpery, ktoré ju fixujú na balkóne či inom prístrešku. Aj tu sa viete brániť pred dažďom výberom PVC látky či vetrom inštaláciou veterného čidla.

Pri organizovaní rodinných akcií počas leta sa narodili pod šťastnou hviezdou majitelia či prevádzkari rôznych gastronomických prevádzok. Tu si totiž tiež môžu nainštalovať samostatne stojace markízy, ktoré si nevyžadujú žiadne dodatočné kotvenie a využívajú vlastnú nosnú konštrukciu. Odporúčame ale sa vyhnúť rôznym lacným a nekvalitným prevedeniam, keďže ide o dlhodobú investíciu. Pri samostatne stojacich markízach zaznamenávame čoraz viac zákazníkov aj mimo gastropriemyslu, keďže sa s obľubou využívajú aj v domácich záhradách či na terasách. Tento typ tienenia je vhodný najmä pre väčšie rozmery či počet ľudí. Naši výrobcovia vám vedia pripraviť prevedenia až do plochy 36 metrov štvorcových.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*