Anastasia Kuzminová získala v dnešných biatlonových stíhacích pretekoch striebornú medailu, a tak už má na svojom konte z olympiád celkovo štyri cenné kovy.

Prvé reakcie striebornej Kuzminovej hovorili najmä o obrovskom šťastí zo striebornej medaily . „Som veľmi šťastná, že sa podarila medaila. Štyri chybičky tam nemali byť, pretože zlatá medaila bola na dosah. Snažila som sa bojovať s Laurou, ale som veľmi spokojná aj so striebrom. Toto je moja úroveň. Prežívam obrovskú radosť z toho, že som potešila všetkých mojich fanúšikov.“

V stíhacích pretekoch na ZOH v Pjongčangu vybojovala slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na 10 km trati striebornú medailu. Zlato si vybojovala s náskokom 29,4 sekundy Nemka Laura Dahlmeierová, bronz Francúzka Anais Bescondová (+29,6). Na 38. mieste dobehla Paulína Fialková (+3:58,3).