Protiteroristický zásah v košickej Steel Arene, ozývali sa výstrely zo samopalov

13. apríla 2019

V košickej Steel Arene bolo poradne rušno. Pred halou sa ozývala streľba zo samopalov. Desiatky policajtov zasahovali priamo v teréne.

Jednou z najväčších hrozieb pred MS v hokeji, ktoré sa uskutočnia v máji na Slovensku, je terorizmus. Práve preto si vyskúšali zásah proti teroristom aj policajti. V utorok simulovali situáciu, že teroristi obsadia športovú halu, kde odohrajú svoje zápasy základnej skupiny aj slovenskí reprezentanti.

Špeciálne policajné jednotky zadržiavali potenciálnych páchateľov, ktorí mali zadržiavať rukojemníkov vo vnútri objektu. Postupne vynášali z arény zranených, ktorým poskytovali prvú pomoc. Okolie haly bolo uzavreté, polícia do blízkosti štadióna nikoho nepúšťala. Na miesto privolali aj hasičov, aby prišli zlikvidovať prípadné následky zásahu.

Vyjadrenie polície:

V súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v hokeji od nedele do utorka prebiehali v Košiciach cvičenia jednotlivých zložiek Policajného zboru.

Na Slovensku vzniká nová televízia, získala Adelu, Juniora, Šoka či člena Zomri

Za televíziou stojí Dano Dangl, ktorý sľubuje necenzurovaný obsah. Do svojich radov sa mu podarilo vziať samé veľké mená showbiznisu. Na Slovensku sa už približne mesiac...

V utorok sa uskutočnila 2. fáza cvičenia C. T. Steel 2019 s názvom „Útok“, počas ktorej jednotlivé zložky Policajného zboru precvičovali postup pri teroristickom útoku. Na tomto cvičení sa spolupodieľali útvary NAKA, špecializované policajné útvary, útvar špeciálnej prokuratúry a útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Prvá fáza tohto cvičenia bola zameraná na operatívno-pátraciu činnosť služieb kriminálnej polície a NAKA.

 

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*