Prírodné zosvetlenie vlasov. Ako na to ?

4. januára 2019

Ako často sa aj vy pohrávate s myšlienkou zosvetlenia vlasov ? Určite často veď prichádza leto a v kurze sú jemne tóny oblečenia ale taktiež jemný vzhľad vlasov . Ako však docieliť prirodzené zosvetlenie vlasov bez poškodenia ? Máme pre vás zopár tipov.

Škoricovo-medový zosvetľovač vlasov

Potrebujeme: 3-4 PL medu, 100 ml vody, 1 PL škorice a 1 PL olivového oleja.

Postup: Prírodný surový med dáme do misky, pridáme asi deci vody (najlepšie filtrovanej alebo destilovanej), lyžicu škorice a lyžicu olivového oleja. Celú zmes dobre premiešame, bude to vyzerať nechutne, ale nedajte sa odradiť .

Aplikácia: Najprv si klasicky umyjeme vlasy a necháme ich trochu vyschnúť. Keď sú vlasy ešte stále vlhké, dobre ich prečešeme a rozdelíme ich na sekcie. Začneme aplikovať medový zosvetľovač tak, aby sme pokryli všetky vlasy. Necháme pôsobiť 1-2 hodiny a zmyjeme.

Hry už vyzerajú inak ako v minulosti
Aké inovácie vylepšili zážitky z hrania online hier?

Videohry prešli dlhou cestou, od svojho vzniku v 80. rokoch, ale vďaka úžasnému pokroku v ich technológiách je budúcnosť hrania ešte jasnejšia. A prečo je to tak? Nižšie je zhrnutých niekoľko ...

Účinky: Výskumy prišli na to, že med obsahuje látku, ktorá pôsobí ako prírodný peroxid vodíka, ktorým sa bežne zosvetľujú vlasy a škorica v spojení s olivovým olejom fungujú takisto ako prírodný zosvetľovač a dajú tak medovej maske ešte väčší zosvetľujúci efekt.

wo

Harmančekovo-citrónový zosvetľovač vlasov

Potrebujeme: Šťavu z jedného citróna, tri hrnčeky harmančekového čaju a litrovú fľašu.

Postup: Tento prírodný zosvetľovač si vyrobíme jednoducho zmiešaním harmančekového čaju s citrónovou šťavou. Pred aplikáciou ho necháme dostatočne vychladnúť.

Aplikácia: Citrónový zosvetľovač nanášame na čerstvo umyté vlasy. Jednoducho ním vlasy iba prepláchneme. Nezmývame ho. Vlasy necháme voľne vyschnúť.

Účinky: Pri pravidelnom používaní zosvetlenie vlasov o 1 až 2 odtiene. V lete dosť pomôže lepšiemu výsledku aj to, keď necháme vlasy uschnúť na slnku.

wo2

Kúra z jablčného octu pre lesklé vlasy

Potrebujeme: 3 lyžice jablčného octu, 7 dcl sklenenú zaváraciu fľašu a 700 ml vody.

Postup: Do 7 dcl pohára si dáme na dno 3 lyžice jablčného octu. Vezmeme si ho do sprchy a tam ho naplníme do plna vodou.

Aplikácia: Najprv si umyjeme vlasy šampónom a kondicionérom, dobre zmyjeme zbytky kondicionéru. Potom už len na vlasy vylejeme našu octovú vodu a nezmývame ju, necháme ju vo vlasoch. Vlasy budú po vysušení krásne hebké.

Účinky: Vlasy sa budú krásne lesknúť. Octová kúra vlasy vyživuje, pôsobí aj na rýchlejší rast vlasov. Je vhodná aj proti lupinám.

wo 3

Olej do vlasov proti rozštiepeným končekom

Potrebujeme: Kokosový olej / Arganový olej / Olivový olej

Postup: Olejovanie vlasov je jedným z najúčinnejších prostriedkov v boji proti rozštiepeným končekom. Poznáme pritom 2 typy olejovania. Ide o celkový olejový zábal na vlasy alebo olejovanie len končekov vlasov .

Aplikácia – kompletná maska na vlasy: Pri celkovom olejovaní sa vybraný olej nanáša na vlasy v tenkej vrstve približne od polovice vlasov smerom nadol ku končekom. Menej je viac, takže treba používať fakt len máličko oleja. Olej je potrebné nechať pôsobiť aspoň hodinu. Aplikovať sa odporúča raz za dva týždne.

Aplikácia – olejovanie končekov vlasov : Alternatívou ku kompletnej maske na vlasy  je len  postupné olejovanie končekov , ktoré sa robí každý deň. 1-2 kvapky oleja nahriať trením rúk a naniesť na končeky vlasov.

kokosovy-olej-jak-a-proc-01

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*