Priaznivé účinky intímneho zblíženia na naše telo

2. decembra 2019

Sex nie je len zdrojom mimoriadnych pocitov, ale aj úžasnou medicínou a kozmetikou, ako aj jedným z najúčinnejších a najpríjemnejších spôsobov, ako sa vyhnúť mnohým problémom v našom živote.

Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na všetko, čo dokáže dať intímne zblíženie a sex do poriadku.

Sex lieči prechladnutie a chrípku

Ľudia, ktorí majú pravidelnejší pohlavný styk, zvyšujú imunitu svojho tela. To všetko je spôsobené skutočnosťou, že častá sexuálna aktivita zvyšuje hladinu protilátok – imunoglobulínu A (IgA) v tele.  Ak by ste ale naň aktuálne nemali chuť, skúste sa naštartovať s vibračnými vajíčkami.

Karanténa spôsobuje aj nudu
Ako ľudia trávia čas počas dní v karanténe?

V prvej fáze koronavírusu ste počas karantény strávili veľa času myšlienkou na to, ako by ste naplnili voľné dni. Zrazu mala väčšina z nás more času. Mnohých ľudí myšlienka stráviť týždne, dokonca mes...

Znižuje stres a krvný tlak

Vplyv intímneho zblíženia na naše telo je obrovský. Jedným z ďalších pozitívnych účinkov je aj zmiernenie napätia, stresu a krvného tlaku. Aj podľa vedcov sa ukázalo sa, že sexuálne aktívni ľudia sa lepšie vyrovnali s verejným prejavom a riešili zložité úlohy ako tí, ktorí sex nemali.

Lieči nespavosť

Tí, ktorí majú problémy so spánkom, môžu vyskúšať kvalitné matrace 160 x 200, alebo sex ako prostriedok na nápravu tohto ochorenia. Prečo? Počas orgazmu sa zvyšuje sekrécia prolaktínu alebo hormónu, ktorý spôsobuje ospalosť. Okrem toho počas sexu sa tvorí aj oxytocín, ktorý tiež prispieva k pokojnému zaspávaniu.

Dobrý prostriedok na chudnutie

Či už na túto aktivitu využijete partnera alebo nafukovacie panny, vždy pôjde o určitú fyzickú aktivitu, počas ktorej môžete spáliť obrovské kalórie. V priemere je to počas intímneho zblíženia od 70 do 100 kalórií, ktorých sa vaše telo dokáže vďaka sexu zbaviť.

V kombinácii s vyššie uvedenými faktami sa tak ukazuje ako jeden z najlepších prostriedkov a „liekov“, za ktoré nemusíte platiť a môžete si ich dopriať v akúkoľvek hodinu.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*