Prevezmite kontrolu nad svojou diétou! Odstráňte potraviny s najvyšším obsahom cukru

13. februára 2018

Pokiaľ chcete prevziať kontrolu nad svojou váhou alebo sa pokúšate o diétu, prvá zmena, ktorú môžete urobiť, je znížiť príjem alebo sa úplne vzdať cukru. Cukor je zodpovedný za vyššiu telesnú hmotnosť a či už cvičíte akokoľvek, tento biely nepriateľ vás bude vždy držať ďalej od splnenie vašich cieľov. Často jeme potraviny a ani netušíme, koľko cukru sa v nich skrýva. Tu sú top potraviny, ktoré majú najvyšší obsah cukru a mali by sme ich teda v rámci zdravšieho stravovania výrazne obmedziť či úplne vylúčiť.

Jogurty s príchuťou

Dodnes ste možno považovali jogurt za základ zdravej výživy, že áno? Jogurty sú zdravé, ale len tie bez príchute. Dochucovanie jogurty obsahujú umelé aromatické látky a cukry, ktoré rozhodne zdravé nie sú. Pridajte si radšej čerstvé ovocie do nesladeného obyčajného jogurtu.

Zálievky

Šaláty sú zdravé, ale pridanie komerčne dostupných šalátových dressingov znižujeme ich pridanú hodnotu. Niektoré zálievky obsahujú až 4 gramy cukru na lyžicu, takže si viete predstaviť to obrovské množstvo cukru v celej fľaši. Prečo si nevyrobiť vlastné zdravé zálievky miesto tých komerčne dostupných?

Omáčky

Omáčky ako sú kečupy, barbecue, horčica apod. Obsahujú vysoké množstvo cukrov, určite viac, než si myslíte. Tiež spôsobujú, že zjete väčšie množstvo potravín. Namiesto toho si vyrobte vlastné domáce omáčky alebo ak máte prísnu diétu, vynechajte ich úplne.

Potraviny „bez tuku“

Ak ste sa rozhodli, že odteraz budete konzumovať len potraviny „bez tuku,“ je čas rýchlo s tým prestať. Tieto potraviny v sebe majú extra porciu cukrov, aby lepšie chutili. Takže všetko, čo má na sebe nápis „bez tuku“ vynechajte.

Instantné zmesi

Instantné potraviny ako cestoviny do mikrovlnky, polievky, rezance, tortové a Kolačkov zmesi a ďalšie majú v sebe veľa cukru, konzervantov a ďalších látok zvýrazňujúcich chuť.

Müsli tyčinky

Tieto sladkosti sú bohaté na bielkoviny a môžu byť dobrým zdrojom rýchlej energie pre tých, ktorí chodia do posilňovne a túžia si dať občas nejaký maškrtu. Na trhu existuje mnoho druhov müsli tyčiniek, niektoré sú bez cukru a niektoré cukor obsahujú. Vždy dávajte prednosť tým, ktoré obsahujú med alebo sirup, alebo tým, ktoré sladké nie sú vôbec.

Ovocné džúsy

Ovocné šťavy v sebe majú prekvapivo vysoký obsah cukru. Keď konzumujete surové ovocie, jete vlákninu a tiež cukor, ktorého je ale menej a môže byť metabolizuje. Keď ale pijete ovocné šťavy, či už kupované či domáce, môžete skončiť s vysokým obsahom cukru v krvi, a to preto, že kupované ovocné šťavy obsahujú umelé cukry pre lepšiu chuť a tie, ktoré si pripravíte doma, majú veľa cukru vďaka veľkému množstvo ovocia .

Športové nápoje

Športové nápoje majú prekvapivo tiež vysoký obsah cukrov. Sú určené na to, aby vám dodali rýchlu energiu. Radšej si teda vytvorte vlastný zo zdravých prísad.

Mrazený jogurt

Mrazený jogurt sa zdá byť skvelou alternatívou ku zmrzline pre tých, ktorí sa snažia jesť zdravo. Mrazené jogurty možno obsahujú užitočné baktérie, ale majú tiež vysoký obsah cukru.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*