Presvedčte sa o výhodách letnej dovolenky v horách na vlastnej koži

19. júna 2021

dovolenka v horách

Pre mnohých je letná dovolenka ekvivalentom  pri mori. Existuje však skvelá alternatíva k takejto zábave, ktorá má veľa výhod – je to dovolenka v horách.

V lete je na mori neskutočne horúco, ešte horšie ako v meste. Preto, ak nesedíte na pláži pod prístreškom, môžete sa ľahko spáliť. Neuveriteľné množstvo ľudí, ktorí sú na pláži, je ďalším veľkým problémom pre tieto miesta.

Na dovolenke v horách môžete na tieto a ďalšie problémy zabudnúť. Tak sa poďte spolu s nami o tom, prečo si naplánovať dovolenku v horách, presvedčiť.

Vyhnete sa horúčavám

V horách ste v prirodzenom chládku. Na takomto území sa totiž môžete schovať do tieňa stromov. Slnko navyše nie je také horúce – koniec koncov, pri mori sa lúče odrážajú od vody a zdvojnásobujú tak zaťaženie tela. Samozrejme, ak idete na vysočinu, potom je potrebné použiť špeciálne ochranné prostriedky a oblečenie. Pohodlná rifľová bunda sa môže na večer zísť.

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Veľa ľudí chodí do hôr, aj pre viac súkromia. Územie je oveľa väčšie, a preto je tu dostatok priestoru pre všetkých a rôzne tlačenice a zápchy sú možné len na úzkych chodníkoch, a to tiež veľmi zriedka. Turista preto v horách naplno pocíti priestrannosť, vzburu nedotknutej prírody a na želanie aj samotu od iných ľudí.

Čistý vzduch a prostredie

O čistote horského vzduchu netreba veľa hovoriť. V horách je skutočne oveľa menšia koncentrácia všetkých druhov škodlivých emisií, ktoré sa tvoria v dôsledku priemyslu, dopravy, spaľovania atď. Ak je cestovateľ obklopený aj ihličnatými lesmi, liečivý účinok na dýchací systém je bonusom nielen letnej  dovolenky v horách.

Samozrejme, k pohodliu a po náročných túrach a spoznávaní okolitej prírody budete potrebovať aj pekné ubytovanie v Tatrách, tak si ho rezervujte včas.

V ponuke máte ubytovanie v komfortných apartmánoch, ktoré sú vybavené všetkým potrebným na luxusnú dovolenku, na ktorej môžete spoznať aj krásny Vlkolínec.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*