Presvedčte sa o výhodách letnej dovolenky v horách na vlastnej koži

19. júna 2021

dovolenka v horách

Pre mnohých je letná dovolenka ekvivalentom  pri mori. Existuje však skvelá alternatíva k takejto zábave, ktorá má veľa výhod – je to dovolenka v horách.

V lete je na mori neskutočne horúco, ešte horšie ako v meste. Preto, ak nesedíte na pláži pod prístreškom, môžete sa ľahko spáliť. Neuveriteľné množstvo ľudí, ktorí sú na pláži, je ďalším veľkým problémom pre tieto miesta.

Na dovolenke v horách môžete na tieto a ďalšie problémy zabudnúť. Tak sa poďte spolu s nami o tom, prečo si naplánovať dovolenku v horách, presvedčiť.

Vyhnete sa horúčavám

V horách ste v prirodzenom chládku. Na takomto území sa totiž môžete schovať do tieňa stromov. Slnko navyše nie je také horúce – koniec koncov, pri mori sa lúče odrážajú od vody a zdvojnásobujú tak zaťaženie tela. Samozrejme, ak idete na vysočinu, potom je potrebné použiť špeciálne ochranné prostriedky a oblečenie. Pohodlná rifľová bunda sa môže na večer zísť.

Veľa ľudí chodí do hôr, aj pre viac súkromia. Územie je oveľa väčšie, a preto je tu dostatok priestoru pre všetkých a rôzne tlačenice a zápchy sú možné len na úzkych chodníkoch, a to tiež veľmi zriedka. Turista preto v horách naplno pocíti priestrannosť, vzburu nedotknutej prírody a na želanie aj samotu od iných ľudí.

Čistý vzduch a prostredie

O čistote horského vzduchu netreba veľa hovoriť. V horách je skutočne oveľa menšia koncentrácia všetkých druhov škodlivých emisií, ktoré sa tvoria v dôsledku priemyslu, dopravy, spaľovania atď. Ak je cestovateľ obklopený aj ihličnatými lesmi, liečivý účinok na dýchací systém je bonusom nielen letnej  dovolenky v horách.

Samozrejme, k pohodliu a po náročných túrach a spoznávaní okolitej prírody budete potrebovať aj pekné ubytovanie v Tatrách, tak si ho rezervujte včas.

V ponuke máte ubytovanie v komfortných apartmánoch, ktoré sú vybavené všetkým potrebným na luxusnú dovolenku, na ktorej môžete spoznať aj krásny Vlkolínec.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*