Prestaňte milovať toho nesprávneho

18. apríla 2019

Aj vy si uvedomujete, že ten chlap jednoducho nestojí za to? Za vašu lásku ani more sĺz, ktoré ste kvôli nemu vyplakali. Ale vy si ho stále nedokážete vymazať zo života, zo srdca ani z hlavy. Je tam pevne zabývaný. Ako nahlodať lásku, ktorú k nemu cítite a konečne ho vyhnať zo srdca? Ako ho prestať milovať?

Základným krokom k uvedomeniu si, že vaša láska nepadá na úrodnú pôdu je fakt, že si prestanete klamať a voľačo nahovárať. Zrejme v kútiku duše cítite, že on vás nemiluje. Signály sú jasné a nepustia. Ale vy si ich stále pretransformujete do podoby, ktorá vám vyhovuje, hoci s realitou nemá nič spoločné. Predstavte si, že v situácii ako vy by bola niektorá z vašich kamarátok. Aj ju by ste nahovárali, aby ostala s mužom, ktorý o ňu nestojí? Otvorte oči a realitu konečne vezmite na vedomie.

Napísal vám mejl, v ktorom hovorí, že s vami už nepočíta. Zavolal vám a rozišiel sa s vami? Alebo sa vám niekoľko týždňov vyhýba? Mali by ste zmobilizovať všetky sily, aby ste znovuobjavili vlastnú hrdosť. Niekedy je to veľmi náročný krok, ale ak ho nedokážete urobiť, pôjde to s vašou psychikou dolu vodou. V momente, ako vám dáva jasné zbohom, začnite sa zmierovať s tým, že s ním nebudete. Môžete byť smutná aj nahnevaná, ale zachovajte si dôstojnosť. Nevnucujte svoju lásku niekomu, kto o ňu nestojí. Myslite predovšetkým na seba a správajte sa tak, aby ste sa nemuseli pri pohľade do zrkadla hanbiť.

sly

Zakážte si naňho myslieť! Ono sa to jednoducho povie, ale ťažšie splní. No výsledok vás konečne uspokojí. Po niekoľkých týždňoch takejto „diéty“ vám bude o poznanie ľahšie. Akékoľvek myšlienky na muža, ktorý s vami nechce byť, pochovajte hneď v zárodku. Vymyslite si na každý deň program, nezostávajte sama, neutápajte sa v ilúziách. Buďte na seba tvrdá. Ak si poviete rázne „nie“, snažte sa to doržiavať.

Nájdite si nový objekt záujmu. Hoci len príležitostného milenca, v ktorého náručí aspoň na chvíľu zabudnete na vašu lásku. Niekedy to zaberie. A možno spoznáte muža, ktorý bude konečne stáť za to! Pri spomienke na úbožiaka, ktorého ste milovali napriek tomu, že o to vôbec nestál, vám o pár mesiacov bude len trápne alebo smiešne. Ale to už bude jedno. Konečne nájdete muža, po ktorého boku sa nebudete cítiť ako nechcený prívesok či chudera, ktorá sa mu neustále vnucuje. Majte oči otvorené a prijmite milostné výzvy, ktoré sa vám ponúkajú.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*