Prečo by ste nemali riskovať dovolenku bez poistenia?

25. februára 2018

Dôvodov je niekoľko a o tých najzávažnejších vás veľmi rýchlo presvedčíme. Vybrať sa na dovolenku bez poistenia nie je práve ideálna voľba. V dnešnom svete sa riskovať a hazardovať so svojim životom a zdravím naozaj neodporúča. Nebezpečenstvo „číha“ na nás z každej jednej strany a minimálne pripoistenie je naozaj to najmenej, čo môžete v tomto smere pre seba urobiť.

Ako by vyzerala dovolenka bez poistenia?

Nie je to nič výnimočné a veľa ľudí to tak aj robí. Cestovať bez istoty sa ale vždy neoplatí a potom celý život ľutovať jedno nepremyslené rozhodnutie už nepomôže. Veľmi dobre viete, ako to funguje v našich podmienkach, keď sa chcete dať niekde ošetriť. Ako si myslíte, že by k vám pristupovali v zahraničí?

Navyše na dovolenku chce cestovať asi každý. Aj človek, ktorý trpí chronickým ochorením, má právo na život a odpočinok. Pripoistenie zdravotných a liečebných nákladov je v takýchto situáciách viac než len nutné. Preto si pri objednávaní vhodného termínu letnej dovolenky nezabudnite vybrať najlepšie cestovné poistenie. Výhodou je, že to môžete urobiť už aj online!

V podmienkach, ktoré sú náročné

Využiť cestovné poistene do hôr sa v súčasnosti ukazuje ako základná výbava. Vysokohorské prostredie je náročné z niekoľkých dôvodov. Terén nie je prispôsobený potrebám človeka tak dokonale ako by ste si mysleli. Ani klíma nie je rovnaká a totožná s tou vo vašom okolí mesta a obce. Tiež sa musíte pripraviť na premenlivé počasie. A v zime myslite na tieto opatrenia dvojnásobne.

Dobre sa na to pripravte!

Nezabudnite sa samozrejme poistiť aj kvalitnou obuvou. Pohodlné topánky Rider sa hodia skôr na pláž a do prostredia exotických dovoleniek, do hôr, si v tomto období musíte vybrať naopak niečo viac teplejšie. Vhodná obuv a odev sa však radí k jednej z ďalších foriem poistenia vašej plánovanej dovolenky.

Nech je to akékoľvek prostredie a exotika, bez poistenia liečebných nákladov, ktoré sú v zahraničí naozaj vysoké, to moc ale neriskujte.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*