Prečo by ste nemali riskovať dovolenku bez poistenia?

25. februára 2018

Dôvodov je niekoľko a o tých najzávažnejších vás veľmi rýchlo presvedčíme. Vybrať sa na dovolenku bez poistenia nie je práve ideálna voľba. V dnešnom svete sa riskovať a hazardovať so svojim životom a zdravím naozaj neodporúča. Nebezpečenstvo „číha“ na nás z každej jednej strany a minimálne pripoistenie je naozaj to najmenej, čo môžete v tomto smere pre seba urobiť.

Ako by vyzerala dovolenka bez poistenia?

Nie je to nič výnimočné a veľa ľudí to tak aj robí. Cestovať bez istoty sa ale vždy neoplatí a potom celý život ľutovať jedno nepremyslené rozhodnutie už nepomôže. Veľmi dobre viete, ako to funguje v našich podmienkach, keď sa chcete dať niekde ošetriť. Ako si myslíte, že by k vám pristupovali v zahraničí?

Navyše na dovolenku chce cestovať asi každý. Aj človek, ktorý trpí chronickým ochorením, má právo na život a odpočinok. Pripoistenie zdravotných a liečebných nákladov je v takýchto situáciách viac než len nutné. Preto si pri objednávaní vhodného termínu letnej dovolenky nezabudnite vybrať najlepšie cestovné poistenie. Výhodou je, že to môžete urobiť už aj online!

Vo Vysokých Tatrách našli dvoch mŕtvych Slovákov

Horská záchranná služba informovala na svojej webovej stránke o úmrtiach dvoch Slovákov vo Vysokých Tatrách. Slováci požiadali o pomoc horských záchranárov, ktorí sa nachádzali na horolezeckom týžd...

V podmienkach, ktoré sú náročné

Využiť cestovné poistene do hôr sa v súčasnosti ukazuje ako základná výbava. Vysokohorské prostredie je náročné z niekoľkých dôvodov. Terén nie je prispôsobený potrebám človeka tak dokonale ako by ste si mysleli. Ani klíma nie je rovnaká a totožná s tou vo vašom okolí mesta a obce. Tiež sa musíte pripraviť na premenlivé počasie. A v zime myslite na tieto opatrenia dvojnásobne.

Dobre sa na to pripravte!

Nezabudnite sa samozrejme poistiť aj kvalitnou obuvou. Pohodlné topánky Rider sa hodia skôr na pláž a do prostredia exotických dovoleniek, do hôr, si v tomto období musíte vybrať naopak niečo viac teplejšie. Vhodná obuv a odev sa však radí k jednej z ďalších foriem poistenia vašej plánovanej dovolenky.

Nech je to akékoľvek prostredie a exotika, bez poistenia liečebných nákladov, ktoré sú v zahraničí naozaj vysoké, to moc ale neriskujte.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*