Prečo sa stále venovať SEO aj v roku 2022

7. februára 2022

linbuilding od Online Toro

Trendy sa málokedy menia zo dňa na deň. Ide skôr o postupný vývoj udalostí v danom odvetví. Ak podnikáte, isto nám dáte za pravdu, že raketový nárast dôležitosti online podnikania spôsobený malým čínskym vírusom neopadáva ani po dvoch rokoch. Viditeľnosť na internete je pre každé podnikanie kľúčová. Základnou investíciou, ktorú môžete vo vlastnom zviditeľňovaní urobiť, je investovať do SEO.

Čo to SEO je a ako sa prejavuje?

SEO je skratka z anglických slov Searching Engine Optimalisation, v slovenskom preklade ide o optimalizáciu pre webové vyhľadávače. Teda o to, aby sa vaše webové stránky dostali vo vyhľadávaní na prvé miesta a tým aby sa prirodzene zvyšoval ich dosah a návštevnosť. SEO optimalizácia vám zaručí vyššie umiestnenie v Googli, v dôsledku čoho sa návštevníci skôr dostanú na vaše webové stránky, a tým sa zvýši návštevnosť vašich webstránok. Na túto optimalizáciu nadväzuje aj tzv. SEO analýza. Tá vám poskytne okrem iného tiež rozsiahly prehľad o tom, ako si vaši potenciálni zákazníci hľadajú vami predávaný produkt, alebo ako je na tom vaša priama konkurencia s oslovovaním potenciálnych zákazníkov. Spoznáte tiež kvality i nedostatky vašich webových stránok a dostanete tipy, ako zefektívniť a zviditeľňovať vašu značku na trhu.

Sociálne siete sú dôležité, ale nie kľúčové

Áno, posadnutosť sociálnymi sieťami je už medzi ľuďmi rozšírená a teda vaša prítomnosť všade tam, kde sú ľudia, je užitočná a žiadaná. No nie sú natoľko účinné, aby vám zabezpečili dostatočné zviditeľnenie vášho podnikania.

Analýzy marketingových odborníkov preukázali, že správa sociálnych sietí zdvíha návštevnosť webu len zhruba o 5 %, keďže na vašu viditeľnosť vo vyhľadávaní nemajú sociálne siete žiaden dosah. Vo zvýšení návštevnosti vášho webu vám teda skôr pomôže dobre spravená SEO optimalizácia a vhodne nastavený linkbuilding. Je to pre vás ďalší nový pojem z oblasti online marketingu? Ide o kľúčovú stratégiu pri zviditeľňovaní vášho podnikania. Funguje podobne ako osobné odporúčanie známemu na ulici, no v online prostredí. V tejto stratégii sa píšu malé, no premyslené články, ktoré obsahujú texty tematicky príbuzné vášmu podnikaniu a spätné odkazy na vašu webovú stránku. Tieto texty sa potom uverejňujú na relevantné weby, na ktorých si nájdu svojich čitateľov, a tí potom navštívia vašu stránku. Vám sa zvýši dosah, lepšie zacielite na potenciálnych klientov, dokážete ich účinne osloviť a tým si zvyšujete šance na nárast predaja vášho produktu či služby, alebo nárast počtu nových klientov.

Pomaly ďalej zájdeš alebo kto si počká, ten sa dočká

Rozhodli ste sa venovať systematicky zlepšovaniu vášho dosahu na internete a pristúpite na cestu SEO optimalizácie. Koľko potrvá, kým uvidíte prvé plody tejto práce? Dobrá otázka! Zhodneme sa na tom, že rýchle riešenia obvykle nefungujú, alebo fungujú rovnako rýchlo, ako vznikli. A toto tvrdenie platí vo všetkých oblastiach našich životov, od vzťahov cez pracovné úspechy až po spoločenské javy a problémy.

Na to, aby sa dostavil raketový nárast viditeľnosti spôsobený vhodnou optimalizáciou na webe a na ňu naviazaným linkbuildingom, je potrebné počkať v priemere štyri mesiace až pol roka. Vedzte však, že tento maratónsky závod je lepšie práve odbehnúť pokojnejším tempom, pretože výsledky sú zaručené. Presvedčili sa o tom už mnohé firmy, či už slovenské, alebo medzinárodné. Tieto zásady a princípy sú pre online marketing univerzálne a pomôžu vám zviditeľniť sa na webe, nech ste kdekoľvek.

Tak čo? Idete do toho? Určite neoľutujete. Kontaktujte nás a my sa vám do 24 hodín ozveme a pozhovárame sa o vašom biznise a o tom, ako ho zlepšiť a ako vám v tom my pomôžeme.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*