Prečo mať spálňu spojenú s kúpeľňou?

31. mája 2021

Spálňa spojená s kúpeľňou je skvelá voľba

Spojenie spálne s kúpeľňou pre nás predstavuje väčšie súkromie a dostatok času na prípravu, líčenie alebo relaxáciu. Ak vám to priestor umožňuje, tak je vhodné, aby ste mali spálňu spojenú s kúpeľňou, čím získate osobný priestor len pre seba.

 

Spálňa je dôležitá z hľadiska odpočinku a relaxácie. Vyhýbajte sa tak tomu, aby ste do nej vstupovali s myšlienkami na všetky povinnosti. Pri spojení s kúpeľňou je dobré, aby ste si dopredu premysleli výber nábytku a farby, ktoré chcete spolu zladiť.

 

Výhody spálne spojenej s kúpeľňou

Zvyčajne si to môžu dovoliť ľudia, ktorí majú dve kúpeľne, keď je jedna z nich využívaná ostatnými členmi rodiny a tá druhá je vašou súkromnou oázou. Čo sa týka štýlového výberu a zariadenia, tak nie ste nijako obmedzení, pretože kúpeľňa nemusí podliehať zariadeniu spálne ani použitému dekoru. Hlavnou výhodou pre spojenie týchto dvoch miestností je súkromie, ktoré sa využíva na relaxačné účely. V kúpeľni si tak budete môcť vytvoriť aj dámsky kútik s kozmetikou alebo každodennými potrebami. Rozhodne by vám však nemalo chýbať zrkadlo alebo komoda na kozmetiku.

 

Trendy v spálňových zostavách

V moderných spálňach stále prevláda minimalizmus s čistými líniami, ktoré sú jednoducho kombinovateľné aj s nábytkom a interiérovým zariadením. Populárne sú najmä neutrálne farby, ktoré dokážu miestnosť zosvetliť. Dobré osvetlenie je potrebné, aby celý priestor nepôsobil príliš pochmúrne alebo depresívne. V spálni sa tiež zíde okrúhle zrkadlo, pretože je to skvelý interiérový doplnok. Využitie tak nájde aj ako interiérová dekorácia a nielen ako predmet na kontrolu nášho zovňajška. Zrkadlo môžete umiestniť aj do nevyužitého priestoru alebo prázdnej plochy pri komode či skrini.

Zdroj obrázka: ImageFlow / Shutterstock.com

 

Vybavenie v kúpeľni

V kúpeľni trávime veľa času prípravou alebo osobnou hygienou, a preto by v nej nemalo chýbať okrúhle zrkadlo spolu s toaletným stolíkom alebo priestorom, ktorý môžeme využiť na líčenie. Ak však nemáte dostatok priestoru na kozmetický kútik, tak si ho môžete vytvoriť v spálni na mieste, kde budete mať dostatok denného svetla. Na oddelenie sprchy od zvyšku kúpeľne vám pomôžu sprchové závesy, ktoré si môžete zladiť s kúpeľňovým dekorom. Taktiež, ak chcete zmeniť celkový vzhľad kúpeľne, tak vám s tým pomôžu sprchové závesy. Môžete si pokojne vybrať aj nejaký pestrý motív alebo farbu, ktorá zvýrazní celú kúpeľňu. Takýto štýlový aj praktický doplnok vás navyše ochráni pred prípadnou potopou v kúpeľni. Pozor si však dávajte na vhodnú dĺžku závesu, aby nebol v kúpeľni viac na škodu než na úžitok.

 

Atmosféra vďaka dekoráciám

V spálni by mala prevládať pokojná atmosféra, pretože si v nej chceme oddýchnuť od všetkých starostí a pracovných stretnutí. Taktiež v tejto miestnosti chceme relaxovať, či už napríklad čítaním, alebo odpočinkom. V spálni sa totiž môžeme pokojne sústrediť na obnovenie energie. K spríjemneniu celej atmosféry vám pomôže aj výber obliečok alebo vankúšov. K minimalistickému interiéru sa hodia biele obliečky, ktoré skvele vyniknú na čalúnenej posteli. Vďaka krásnym a bielym obliečkam budete spať ako v bavlnke. Posteľ si nezabudnite doplniť aj mäkkými vankúšmi pre dokonalý pocit pohodlia.

Spálňa spojená s kúpelľou

Zdroj obrázka: Archi_Viz / Shutterstock.com

 

Spojenie spálne s kúpeľnou môže byť príjemným prekvapením pre ľudí, ktorí si radi strážia svoje súkromie a preferujú vlastný priestor. Výhodou je najmä priestor na relax a obľúbené činnosti, ktoré si môžete užívať. Priestor môžete doplniť aj vhodnými dekoráciami v neutrálnych farbách. Môžete si vyberať z veľkého množstva vzorov a textílií, ktoré vyniknú v kúpeľni. Dekoratívnym prvkom, ktorý si tiež zaslúži svoje miesto v spálni alebo aspoň v kúpeľni, je zaručene zrkadlo.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*