Prechádzka v korunách stromov je hitom, odvážite sa aj na túto špirálu?

4. októbra 2017

Architektonické štúdio EFEKT navrhlo chodník, ktorý vám prinesie nezabudnuteľné zážitky z výšin nad lesom. Základom stavby je 45 metrov vysoké vyhliadková veža.

Architekti zo štúdia efekt navrhli chodník týčiaci sa nad lesom v Dánsku. Myšlienkou je ponúknuť z vtáčej perspektívy oblasti s nenarušeným životným prostredím.

 

Nórski kuchári omylom objednali pre svojich olympionikov 15-tisíc vajíčok

Poriadny trapas sa v olympijskej dedine podaril nórskym kuchárom. Tým jedného dňa doviezli 15 000 vajec, ktoré si omylom objednali. Pri samotnom spísaní objednávky pre k...

Centrálnou časťou konštrukcie je vyhliadková veža, ktorá sa týči do výšky 45 metrov. Táto špirálovitá konštrukcia by mala vyrásť v prostredí lesov približne hodinu cesty južne od Kodane, konkrétne v Glisselfeld Kloster, Haslev.

Skladá sa z chodníka, s dĺžkou 2000 metrov, ktorá privedie návštevníkov z vnútra lesa cez koruny stromov až nad ich vrcholky. Cesta vyvrcholí 360 stupňovým výhľadom na kopcovitú zalesnenú krajinu charakteristickú pre tento región.

Štruktúry, ktoré tvoria cestu smerom k veži, boli rozdelené do dvoch častí: horná časť chodníka prechádza pomedzi najstaršie stromy, zatiaľ spodná cesta vám ponúkne možnosť spoznať mladšie lesy.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*