Prechádzka v korunách stromov je hitom, odvážite sa aj na túto špirálu?

4. októbra 2017

Architektonické štúdio EFEKT navrhlo chodník, ktorý vám prinesie nezabudnuteľné zážitky z výšin nad lesom. Základom stavby je 45 metrov vysoké vyhliadková veža.

Architekti zo štúdia efekt navrhli chodník týčiaci sa nad lesom v Dánsku. Myšlienkou je ponúknuť z vtáčej perspektívy oblasti s nenarušeným životným prostredím.

 

Slovensko má nového milionára, odniesol si rekordnú výhru

Slovensko spoznalo nového milionára, a to všetko vďaka žrebovaniu a spoločnosti Tipos. Informoval o tom hovorca spoločnosti Rastislav Čépe. Podľa Čépeho hráč svoju stávk...

Centrálnou časťou konštrukcie je vyhliadková veža, ktorá sa týči do výšky 45 metrov. Táto špirálovitá konštrukcia by mala vyrásť v prostredí lesov približne hodinu cesty južne od Kodane, konkrétne v Glisselfeld Kloster, Haslev.

Skladá sa z chodníka, s dĺžkou 2000 metrov, ktorá privedie návštevníkov z vnútra lesa cez koruny stromov až nad ich vrcholky. Cesta vyvrcholí 360 stupňovým výhľadom na kopcovitú zalesnenú krajinu charakteristickú pre tento región.

Štruktúry, ktoré tvoria cestu smerom k veži, boli rozdelené do dvoch častí: horná časť chodníka prechádza pomedzi najstaršie stromy, zatiaľ spodná cesta vám ponúkne možnosť spoznať mladšie lesy.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*