Pozor na počasie! Vyhlásené výstrahy pred snežením.

5. mája 2019

Mysleli ste si, že si v máji užijete krásne slnečné počasie? V najbližších hodinách by ste sa skôr mali obávať sneženia.

Pripravte sa, že už onedlho môže napadať májová snehová prikrývka. Napríklad pre okres Poprad je vydaná výstrahu prvého stupňa pred snežením od nedele 5. mája 4:00 hod. do pondelka 6. mája 8:00 hod. Uvedená výška nového snehu podľa slov meteorológov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). „Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ píše sa na SHMÚ.

Do pondelka 6. mája 18:00 hod. je pre popradský okres vydaná aj výstraha prvého stupňa pred vetrom. „V okrese Poprad sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 20 m/s (65 – 70 km/h),“ píšu meteorológovia s tým, že táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Pozor si však musia dať aj iné okresy najmä na Orave a Kysuciach.

Bungalov na kľúč: Najžiadanejší typ rodinného domu?

Rodinný dom typu bungalov si za posledné roky získal neochvejnú pozíciu medzi projektami rodinných domov. Ak sa pozrieme na najpredávanejšie projekty rodinných domov zistíme, že bungalovy tvoria podst...

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*