dovolenka v horách

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Viacerí turisti z celého sveta uprednostňujú pri dovolenke v lete pred horami more. Biele pláže, krištáľovo čistá voda a čarovné ostrovy očaria každého nielen svojou nepopierateľnou krásou, ale aj tým, že slnko a more prinášajú nášmu telu mnoho pozitívnych účinkov.

V skutočnosti však menej obvyklé  dovolenky na horách môžu poskytnúť nášmu zdraviu mnoho viac výhod. Už kontakt s prírodou, ticho a veľké množstvo zelene navodzuje atmosféru pokoja a relaxu a vzďaľuje nás od chaosu mesta.

Ak sa však budeme držať správnych opatrení, dovolenka na horách nám zaručí mnoho ďalších pozitívnych účinkov. Poďme sa spolu pozrieť, ktoré to sú.

Získate energiu a dobrú náladu

Prechádzky lesmi a údoliami, vychutnávanie si vôní prírody, zastavenie sa pri pozorovaní modrej oblohy a pohyb oblakov sú činnosti, ktoré nám umožňujú obnoviť energiu vynaloženú počas roka v našom hektickom živote a stimulovať produkciu endorfínov. Znovu tak získame pokoj a dobrú náladu. A pokiaľ vás to unaví, Tatranská Lomnica ponúka ubytovanie, v ktorom si po takomto aktívnom relaxe môžete zložiť svoje telo.

Posilníte váš imunitný systém

Dýchanie čistého horského vzduchu tiež spôsobuje, že sa v našej krvi tvorí viac červených krviniek ako zvyčajne, čo posilňuje náš imunitný systém. Navyše, keďže horský vzduch obsahuje veľa záporných iónov, získavame z takéhoto výletu a dovolenky mnoho ďalších výhod.

Náš metabolizmus sa začína zrýchľovať, zvyšuje sa prísun kyslíka do mozgu, zlepšujú sa alergické a respiračné ochorenia.

Chôdzou spaľujeme kalórie, zlepšujete sa krvný obeh a následne redukujú aj nedokonalosti spôsobené celulitídou. Samozrejme, aby ste nemali pri chôdzi po náročnejšom a menej rovnom teréne pľuzgiere a odreniny, zvážte pred vstupom do prírody výber kvalitnej trekovej obuvi.

Uvidíte, že to bude tá najlepšia dovolenka, akú ste kedy zažili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *