Poznáte všetky zdravotné benefity dovolenky v horách?

5. februára 2022

dovolenka v horách

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Viacerí turisti z celého sveta uprednostňujú pri dovolenke v lete pred horami more. Biele pláže, krištáľovo čistá voda a čarovné ostrovy očaria každého nielen svojou nepopierateľnou krásou, ale aj tým, že slnko a more prinášajú nášmu telu mnoho pozitívnych účinkov.

V skutočnosti však menej obvyklé  dovolenky na horách môžu poskytnúť nášmu zdraviu mnoho viac výhod. Už kontakt s prírodou, ticho a veľké množstvo zelene navodzuje atmosféru pokoja a relaxu a vzďaľuje nás od chaosu mesta.

Ak sa však budeme držať správnych opatrení, dovolenka na horách nám zaručí mnoho ďalších pozitívnych účinkov. Poďme sa spolu pozrieť, ktoré to sú.

Získate energiu a dobrú náladu

Prechádzky lesmi a údoliami, vychutnávanie si vôní prírody, zastavenie sa pri pozorovaní modrej oblohy a pohyb oblakov sú činnosti, ktoré nám umožňujú obnoviť energiu vynaloženú počas roka v našom hektickom živote a stimulovať produkciu endorfínov. Znovu tak získame pokoj a dobrú náladu. A pokiaľ vás to unaví, Tatranská Lomnica ponúka ubytovanie, v ktorom si po takomto aktívnom relaxe môžete zložiť svoje telo.

repasovanie techniky
Čo predstavuje ponuka repasovanej výpočtovej techniky?

Pri vyššom náraste cien predpokladáme obozretnejšie nákupné správanie. Záujemca si precíznejšie vyberá, porovnáva a hodnotí v rámci rovnakej triedy modelov. ...

Posilníte váš imunitný systém

Dýchanie čistého horského vzduchu tiež spôsobuje, že sa v našej krvi tvorí viac červených krviniek ako zvyčajne, čo posilňuje náš imunitný systém. Navyše, keďže horský vzduch obsahuje veľa záporných iónov, získavame z takéhoto výletu a dovolenky mnoho ďalších výhod.

Náš metabolizmus sa začína zrýchľovať, zvyšuje sa prísun kyslíka do mozgu, zlepšujú sa alergické a respiračné ochorenia.

Chôdzou spaľujeme kalórie, zlepšujete sa krvný obeh a následne redukujú aj nedokonalosti spôsobené celulitídou. Samozrejme, aby ste nemali pri chôdzi po náročnejšom a menej rovnom teréne pľuzgiere a odreniny, zvážte pred vstupom do prírody výber kvalitnej trekovej obuvi.

Uvidíte, že to bude tá najlepšia dovolenka, akú ste kedy zažili.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*