Požitky, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života a zdrojom energie

15. januára 2021

Káva vie pomôcť aj zdraviu

Život dnes nie je vôbec jednoduchý. Našťastie ale máme okolo seba ľudí, ktorí nám ho dokážu spríjemniť. Mnohí z nás si ale svoj deň nevedia predstaviť ani bez kvalitnej kávy, ktorá nám každé ráno osviežuje svojou chuťou i energiou. Patríte aj vy k jej pravidelným konzumentom? Máme pre vás dobré správy.

Šálka ​​alebo dve denne vám nielenže neublížia, ale pomôžu tiež zlepšiť vašu pohodu. Výhod tohto obľúbeného nápoja je ale omnoho viac. Poďte sa o tom presvedčiť.

Nebudete toľko zabúdať

Vedci z amerického centra pre výskum Alzheimerovej choroby zistili, že tri šálky kvalitnej kávy denne znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby až o 65 percent. To isté, mimochodom, platí pre Parkinsonovú chorobu – tu ale účinky dosahujú niečo cez 20 percent. Neprežeňte to s jej množstvom a uvidíte, že vám prospeje.

Zlepšuje fungovanie kardiovaskulárneho systému

A nejde o prázdne slová, ale o výsledok dlhého výskumu harvardských vedcov. Avšak, tým, ktorí sa  kofeínu celý život vyhýbali, a potom sa náhle rozhodli zahrnúť ho do svojej stravy, odborníci odporúčajú korigovať množstvo, pretože po určitom veku to môže byť nebezpečné.

Skúste si popíjanie kávy spojiť s chuťou lahodnej bio čokolády a váš každodenný rituál pôžitku nebude vôbec škodlivý a nudný.

Omladzuje telo aj dušu

Čo je na tom pravdy, že káva pomáha bojovať s jemnými linkami a matnou pokožkou? Okrem toho, že vás povzbudí a pomáha zvládať stres, ktorý je častým zdrojom viacerých vrások na tvári, obsahuje káva množstvo antioxidantov. A práve tie sú v boji so starnutím buniek v tele najsilnejšie.

Pomáha kontrolovať vašu hmotnosť

Káva tiež účinne spaľuje tuky a aktivuje metabolické procesy v tele. A tu je opäť dôležité nepreháňať to s dennou dávkou.

Dajte si preto pozor na limity a uvidíte, že rovnako ako obľúbené pukačky, ulahodí kvalitná káva nielen vašim chuťovým bunkám, ale aj duši.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*