Požitky, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života a zdrojom energie

15. januára 2021

Káva vie pomôcť aj zdraviu

Život dnes nie je vôbec jednoduchý. Našťastie ale máme okolo seba ľudí, ktorí nám ho dokážu spríjemniť. Mnohí z nás si ale svoj deň nevedia predstaviť ani bez kvalitnej kávy, ktorá nám každé ráno osviežuje svojou chuťou i energiou. Patríte aj vy k jej pravidelným konzumentom? Máme pre vás dobré správy.

Šálka ​​alebo dve denne vám nielenže neublížia, ale pomôžu tiež zlepšiť vašu pohodu. Výhod tohto obľúbeného nápoja je ale omnoho viac. Poďte sa o tom presvedčiť.

Nebudete toľko zabúdať

Vedci z amerického centra pre výskum Alzheimerovej choroby zistili, že tri šálky kvalitnej kávy denne znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby až o 65 percent. To isté, mimochodom, platí pre Parkinsonovú chorobu – tu ale účinky dosahujú niečo cez 20 percent. Neprežeňte to s jej množstvom a uvidíte, že vám prospeje.

Zlepšuje fungovanie kardiovaskulárneho systému

A nejde o prázdne slová, ale o výsledok dlhého výskumu harvardských vedcov. Avšak, tým, ktorí sa  kofeínu celý život vyhýbali, a potom sa náhle rozhodli zahrnúť ho do svojej stravy, odborníci odporúčajú korigovať množstvo, pretože po určitom veku to môže byť nebezpečné.

Dôchodca premenil schodisko bytovky na galériu barokového štýlu

Väčšina schodísk v bytovkách vyzerá tak zle, že radšej nezapneme svetlo a schody prebehneme po tme. Táto baroková chodba je však o niečom inom. Ukrajinský dôchodca z Kyjev...

Skúste si popíjanie kávy spojiť s chuťou lahodnej bio čokolády a váš každodenný rituál pôžitku nebude vôbec škodlivý a nudný.

Omladzuje telo aj dušu

Čo je na tom pravdy, že káva pomáha bojovať s jemnými linkami a matnou pokožkou? Okrem toho, že vás povzbudí a pomáha zvládať stres, ktorý je častým zdrojom viacerých vrások na tvári, obsahuje káva množstvo antioxidantov. A práve tie sú v boji so starnutím buniek v tele najsilnejšie.

Pomáha kontrolovať vašu hmotnosť

Káva tiež účinne spaľuje tuky a aktivuje metabolické procesy v tele. A tu je opäť dôležité nepreháňať to s dennou dávkou.

Dajte si preto pozor na limity a uvidíte, že rovnako ako obľúbené pukačky, ulahodí kvalitná káva nielen vašim chuťovým bunkám, ale aj duši.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*