Pôvodné Mini je späť a vyzerá bezchybne

7. marca 2018

Britská spoločnosť David Brown Automotive vám umožňuje kúpiť si pôvodné Mini, ak nie ste spokojní, čo sa s ním v posledných rokoch stalo. Vyzerá nádherne.

Staré – nové Mini vyzerá presne tak, ako pôvodné ľudové vozidlo zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Treba však dodať, že Briti vylepšili takmer všetko. Novinka sa volá Mini Remastered a najväčším cieľom jeho výrobcov bolo čo najviac priblížiť jazdné vlastnosti pôvodného auta.

Najviac noviniek nájdeme v kabíne vozidla. Perličkou je štartovanie tlačidlom či účinnejšie kúrenie. Hoci posledné kusy prvého Mini už mali airbag šoféra, Mini Remastered sa ho zrieklo v prospech klasického volantu s dreveným vencom. Nové sedadlá sú pohodlnejšie a štandardne čalúnené kožou.

Pod kapotou nájdeme atmosférický benzínový štvorvalec série A s objemom 1275 cm3, aký kedysi poháňal špičkový Cooper S. Podobne ako zvyšok auta, aj motor bol postavený v podstate odznova. Jeho výkon dosahuje 61 kW (83 k) a spolupracuje s plne synchonizovanou päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Alternatívou je silnejšia jedna-trojka, dosahujúca výkon 72 kW (98 k). Pri pohotovostnej hmotnosti 740 kilogramov to môže byť zaujímavá jazda. Mini akceleruje z pokoja na stovku za 8,9 sekundy, maximálna rýchlosť predstavuje 145 km/h.

Ak sa chcete doma vytešovať z tohto legendárneho autíčka, nebude to až také ľahké. Briti plánujú ročne postaviť 50 až 100 exemplárov, pričom základná cena sa šplhá na úroveň 84 000 eur. Červený exemplár, ktorý vidíte na obrázkoch, je z limitovanej 25-kusovej edície inšpirovanej slávnou Rallye Monte Carlo. Má napríklad plne diódové hlavné svetlomety, audiosystém so šiestimi reproduktormi a ďalšie doplnky. Cena? V prepočte 98 000 eur.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*