Považie zasiahlo najsilnejšie zemetrasenie posledných tridsiatich rokov

17. augusta 2018

V piatok skoro nad ránom zasiahlo Považie najsilnejšie zemetrasenie od roku 1988. Všetko sa to udialo o 3:25 dva kilometre od Turčianskych Teplíc. 

Podľa webu imeteo.sk dnes nadránom zasiahlo Považie zemetrasenie. Portál sa odvoláva na dáta zo seizmogramu zo seizmologickej stanice Vyhne. ESSC kategorizovala zemetrasenie na silu 2.9 magnitúda, údaj potvrdil aj seizmológ Slovenskej akadémie vied Kristián Csicsay. Podľa dát Európskeho stredomorského seizmologického centra (ESSC) hypocentrum zemetrasenia bolo v piatok v skorých ranných hodinách, o 3:25 hod. dva kilometre východne od Trenčianskych Teplíc.

„Ľudia z blízkosti epicentra hlásili, že im štrngal porcelán, rinčali okná a pocítili chvíľkové chvenie a hojdanie. Zvuk zemetrasenia popísali ako detonáciu, triasol sa im ľahký nábytok a všimli si hojdanie predmetov,“ povedal seizmológ.
Považie zasiahlo podobné zemetrasenie naposledy pred tridsiatimi rokmi, konkrétne 28. apríla 1988. Lokálne magnitúdo vtedy kategorizovali na silu 3.6 magnitúda, otras zeme spôsobil škody v obciach Horná Poruba a Valašská Belá.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*