Použité stroje so zárukou: sila a výkonnosť nových za zlomok ceny

1. augusta 2021

Rovnako ako predaj ojazdených áut populárny medzi bežnými ľuďmi, je medzi stavebnými, poľnohospodárskymi a priemyselnými firmami populárny predaj „ojazdených“ strojov. Motivácia k nákupu je rovnaká – použité stroje sú jednoducho o desiatky percent lacnejšie. Prečítajte si, aké to má výhody a aké typy strojov si môžete týmto spôsobom obstarať.

Preverené použité stroje so zárukou

Obstarávanie mechanizácie patrí medzi najnákladnejšie investície stavebných firiem. Ak kupujete viac stavebných strojov strojov, ceny sa môžu vyšplhať do státisícov eur. Našťastie sú veľkí dodávatelia strojov (ako napr. Zeppelin SK) flexibilní a obchodným partnerom ponúkajú aj široké možnosti financovania.

 

Ak sú vaše finančné možnosti obmedzené, ešte stále je tu požičovňa stavebných strojov – musíte však počítať s tým, že stroj nikdy nebude vašim majetkom. Existuje aj ďalšie alternatívne riešenie, a to použité stroje. Ich kúpou môžete získať silu a výkonnosť nového stroja za zlomok jeho ceny.

 

Zeppelin SK ponúka použité stroje s dvoma druhmi záruk – CAT Certified Used so záručnou dobou 12 mesiacov, resp. 3 000 motohodín a Dealer Certified Used s dobou 6 mesiacov a limitom 1 500 motohodín. Stroje s touto zárukou majú jasný pôvod, spĺňajú prísne limity veku, opotrebovanosti a pred predajom sú podrobené dôkladnej technickej inšpekcii.

 

Samozrejme, musíte počítať s tým, že aj použité stavebné a iné stroje vyžadujú pravidelný servis, aby vám spoľahlivo slúžili a aby ste im zabezpečili čo najdlhšiu životnosť.

 

Dozér, nakladač i minibager

V ponuke Zeppelin SK nájdete najmä veľké použité stroje a stavebnú mechanizáciu Caterpillar.

 

Tradične sú v ponuke pásové rýpadlá s dosahom až 10 m. Občas sa vyskytne aj minibager (pásové minirýpadlo) s dosahom do 4 m, vhodné na menšie výkopové práce alebo malé stavebné projekty. Ďalšími strojmi, ktoré sa vyskytujú často, sú pásové dozéry. Výnimkou nie sú ani valce na úpravu povrchov ciest a chodníkov.

 

V ponuke požičovne stavebných strojov Zeppelin SK môžete nájsť aj čelné lopatové nakladače, ktoré využijete okrem stavby napr. aj v poľnohospodárstve či priemysle. Objem lopaty začína na 1,5 m3 a končí na hodnote takmer 10 m3. Ponuku uzatvárajú teleskopické manipulátory značky Genie. Tie nájdu uplatnenie v logistike, priemysle, poľnohospodárstve i stavebníctve.

 

Priebeh motohodín strojov sa pohybuje od 400 do cca 11 000, vek strojov od 5 do 10 rokov. Pri zvažovaní kúpy použitého stroja však počítajte s tým, že ponuka sa môže v priebehu času meniť.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*