Potrebujete dopraviť tovar rýchlo a spoľahlivo?

30. novembra 2020

Rýchla a spoľahlivá doprava

Doprava tovaru v rámci Európy prebieha viacerými spôsobmi, no najviac vyťaženou je kamiónová preprava. Prečo ju využiť a kedy bude pre vás najvýhodnejšou voľbou? Povieme si tiež o tom, čo je to chiptuning a čo prinesie vášmu vozidlu.

Prečo využívať kamiónovú prepravu

Rýchla kamiónová preprava sa využíva na kratšie aj dlhšie vzdialenosti v rámci jedného štátu aj v medzinárodnom meradle. Umožňuje prepravovať rôzne druhy materiálov z daného miesta až do cieľa určenia bez toho, aby náklad potreboval zastavovať kvôli prekládke. Kamiónová preprava tak výrazne šetrí čas. Pri preprave sa podľa potreby používajú cisternové, kontajnerové alebo skriňové vozidlá.

Keďže na ceste nedochádza k prestojom kvôli čakaniu na prekladanie či závislosti na cestovných poriadkoch, ďalšou výhodou je aj šetrenie nákladmi. Pri preprave na veľké vzdialenosti je možné využiť aj kombináciu s inými typmi prepravy, napríklad lodnou alebo železničnou.

Čo vám prinesie chiptuning

Motor kamiónu riadi riadiaca jednotka pre kamióny. Je to malý počítač, ktorý riadi jeho chod. Riadiaca jednotka pre kamióny obsahuje v sebe chip. Chip je mikroprocesor, na ktorom sa nachádzajú dáta aj program, ktorý v reálnom čase vyhodnocuje signály z motora. Po ich vyhodnotení riadi základné funkcie motora, ako sú napríklad vstrekovanie paliva či regulácia otáčok.

Chiptuning dokáže zmenou údajov v chipe znížiť spotrebu vozidla až o 15 %. Chiptuning tak využije celý potenciál motora a dokáže zvýšiť výkon a krútiaci moment až o 40 %. Získate vyvážený prírastok výkonu hlavne v nižších a stredných otáčkach pri nezmenenom množstve výfukových plynov. Prinesie tiež lepšiu odozvu plynového pedála, lepšie reakcie motora a krútiaci moment sa posunie na nižšie otáčky. Diagnostika a údržba vozidla zostane nezmenená a pri tuningu sa nesmú zmeniť ostatné programy. Ak sa rozhodnete pre kvalitný chiptuning, hľadajte firmu, ktorá garantuje bezchybný tuningový softvér a garantuje tiež, že životnosť motora sa po jeho vykonaní neskráti.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*