darček pre deti

Rozdávanie darčekov je v našej kultúre bežné. Ide o spôsob ako vyjadriť vďaku, úctu a lásku, či jednoducho len nezištne potešiť a vyvolať úsmev na tvári druhého človeka. Ako však vybrať správny darček pre vaše najmenšie ratolesti, ktorý sa bude nielen páčiť ale bude pre dieťa i prospešný? Nechajte sa viesť týmito jednoduchými radami.

Berte do úvahy vek dieťaťa

Vo všeobecnosti platí, že pri výbere darčekov pre deti by ste mali zohľadniť ich vek. Nie všetky hračky, na ktoré si dieťa v hračkárstve ukáže a o ktoré má záujem, sú preň vhodné. Uvedomujú si to i výrobcovia, ktorí krabice a obaly hračiek označujú nálepkami s vekovými odporúčaniami.

Hračky, ktoré majú zmysel

To, že sa deti radi hrajú nie je nič nové ani prekvapivé. No aj hra poskytuje deťom skvelú príležitosť ako rozvíjať svoje myslenie, predstavivosť, prehlbovať motoriku či podporovať schopnosť riešiť aj zdanlivo náročné úlohy. Puzzle, knihy, stavebnice z geometrických tvarov, modelovacie hmoty alebo pastelky predstavujú cenovo dostupné, lacné darčeky, ktoré prispievajú k rozvoju dieťaťa.

Nielen pre tých najmenších

Zvážte kúpu darčeka, ktorý môže vaše dieťa zdieľať s ostatnými. Môže ísť napríklad o stolové hry, ktoré si bude môcť užiť s rodinou počas “herných víkendových večerov” alebo obrázkové karty ako je Čierny Peter či Kvarteto, ktoré si dieťa zahrá s kamarátmi. Takéto hry sú zábavou pre všetky vekové kategórie a generácie.

Darujte príjemné chvíle a zážitky

Ak vyberáte darček pre staršie deti, povedzme 8 a viac rokov, nemusí sa jednať výslovne o kúpu hračky. Deti ocenia aj príjemné chvíle strávené s rodinou či priateľmi. Prekvapiť ich preto môžete napríklad lístkom do kina, výletom do zoo, cirkusu, zábavného parku alebo múzea. Zistite, čo dieťa baví a doprajte mu skvelý zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudne.

V rozdávaní i dostávaní sa skrýva radosť. Keď uvidíte tie iskričky šťastia v očiach detí, vyvolané darčekom, ktorý ste vybrali, to je tá najcennejšia odmena, ktorú môžete za váš dar na oplátku dostať.

Zdroj obrázku: Inna photographer / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *