Poradíme vám, ako sa starať o pokožku v zime

27. januára 2021

Pokožka v zime nemusí trpieť

Zanedbanie špeciálnej starostlivosti o pokožku v zime je ako riskovať chôdzu bez kabátu a čiapky. Odvážny nápad, ale plný škodlivých zdravotných následkov. Skúste svoje pleti dopriať viac starostlivosti a určite sa vám podarí prečkať zimu bez následkov až do jari.

Je potrebné meniť starostlivosť o tvár, alebo by ste mali vychádzať z typu, stavu a potrieb pokožky?

So zmenou sezóny sa mení nielen šatník a naša nálada, ale aj stav pokožky bez ohľadu na jej typ. Zima je mráz a vietor. V takom počasí produkujú mazové žľazy menej podkožného tuku a na suchom vzduchu vo vykurovaných miestnostiach dochádza k prudkému narušeniu hydrolipidovej rovnováhy pokožky, narušeniu ochrannej bariéry a zvýšeniu citlivosti.

Výsledkom je, že pokožka sa začína šúpať, červenať a mať pocit nepohodlia – to všetko sú príznaky kritickej dehydratácie. Okrem vonkajších faktorov dochádza k vnútornej reštrukturalizácii tela, spojenej so sezónnymi hormonálnymi výkyvmi, ktoré ovplyvňujú metabolizmus v pokožke.

Tieto zmeny je ťažké ignorovať, preto by ste mali svoj program starostlivosti prehodnotiť a zvážiť aj plánovanú laserovú epiláciu.

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Noste správne oblečenie

Ochrana tváre a pleti pred mrazom je dôležitá. Teplý šál má preto určite v zime veľký význam. Pozor ale na nové zlaté náušnice, aby ste ich nestratili alebo neznehodnotili.

To isté platí pri rolákoch a kožušinách, ktoré zahrejú, no môžu byť dôvodom poškodenia krásnej a vašej obľúbenej zlatej retiazky, o ktorú sa je potrebné adekvátne starať tiež.

Aký druh starostlivosti o pleť je optimálny?

Teraz v tomto chladnom počasí potrebuje vaša pokožka jemnejšie čistenie a starostlivosť, ako aj ďalšiu kozmetiku, ktorá jej pomôže obnoviť a udržať jej prirodzenú rovnováhu.

Základné kroky dennej starostlivosti sú rovnaké: čistiaci, tonizujúci, denný i nočný krém. Samotné výrobky by sa mali meniť len na základe zmenených potrieb pokožky.

Na čistenie akéhokoľvek typu pokožky v zime sa odporúča používať iba „jemné“ prostriedky bez alkoholu. Pre mastnú pleť v tomto období je lepšie prejsť na krémy pre normálnu alebo zmiešanú pleť a pre bežné typy pleti používajte prípravky na suchú pleť.

Môžete tiež obohatiť svoj program starostlivosti o ďalšie produkty: hydratačné sérum, masku alebo   olej. V chladnom počasí určite nezabudnite ani na krém na ruky a balzam na pery.

Ak to podceníte, známkam poškodenia z drsnej zimy sa nevyhnete.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*