Poľská cirkev sa búri, autobus číslo 666 vozí ľudí do mestečka Hel

30. júla 2018

Poľský katolícky magazín sa búri voči autobusovej linke 666, ktorá vozí ľudí do mestečka s názvom Hel. To sa veľmi podobá na anglické pomenovanie pekla.

Mnohý z nás pravdepodobne poznajú význam anglického slovíčka hell. Podobne sa volá aj mestečko v Poľsku, ktorému v názve chýba jedno „l“ (Hel). Aby toho nebolo málo, obyvateľov domov zváža autobus s číslom 666. Práve to pobúrilo miestny katolícky plátok Fonda, ktorý v tom všetko vidí protikresťanskú propagandu.

Poľsko je mimoriadne pobožnou krajinou, preto sa nemôžeme čudovať že spojenie čísla 666 s názvom Hel vzbudzuje pohoršenie. Avšak pôvodcovia tohto kroku majú úplne iné vysvetlenie. Pred pár rokmi aj mesto Gdyňa prešlo na európske označenie autobusových spojov, ktoré odlišuje aj číslo. Takto sa podľa nich jednoducho snažili o ľahšiu identifikáciu aj tohto spoja, ktorý smeruje po Helskej kose pri brehoch Baltského mora až do Helu.

Vo Vysokých Tatrách našli dvoch mŕtvych Slovákov

Horská záchranná služba informovala na svojej webovej stránke o úmrtiach dvoch Slovákov vo Vysokých Tatrách. Slováci požiadali o pomoc horských záchranárov, ktorí sa nachádzali na horolezeckom týžd...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*