Polícia našla u dvoch mužov marihuanu vhodnú na 10 dávok, hrozí im 3 až 15 rokov v base

3. októbra 2019

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala o výborne odvedenej práci pri objasnení drogovej trestnej činnosti. Dvaja muži putovali do väzby.

Ako informovala Facebook stránka Políce SR – Prešovský kraj, policajti odboru kriminálnej polície Krajského  riaditeľstva Policajného zboru v Prešove v súčinnosti s kriminalistami Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku vykonali akciu zameranú na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti. Úspešní boli ich kolegovia z Prešova, ktorí zadržali v osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Fabia v meste Stropkov dvoch miestnych mužov vo veku 21 rokov a 39 rokov. Pri ich osobnej prehliadke a prehliadke motorového vozidla, bola nájdená marihuana v množstve, z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 10 obvyklých jednorazových dávok tejto drogy.

Väčší problém má mladší z dvojice, voči ktorému bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Za toto mu hrozí 10 až 15 rokov, keďže sa muž už v minulosti dopustil drogovej trestnej činnosti.

Staršiemu mužovi vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za zločin nedovolenej výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. V tomto prípade ak sa mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na 3 roky až 10 rokov.

Obaja páchatelia boli rozhodnutím súdu vzatí do väzby.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*