Polícia našla u dvoch mužov marihuanu vhodnú na 10 dávok, hrozí im 3 až 15 rokov v base

3. októbra 2019

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala o výborne odvedenej práci pri objasnení drogovej trestnej činnosti. Dvaja muži putovali do väzby.

Ako informovala Facebook stránka Políce SR – Prešovský kraj, policajti odboru kriminálnej polície Krajského  riaditeľstva Policajného zboru v Prešove v súčinnosti s kriminalistami Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku vykonali akciu zameranú na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti. Úspešní boli ich kolegovia z Prešova, ktorí zadržali v osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Fabia v meste Stropkov dvoch miestnych mužov vo veku 21 rokov a 39 rokov. Pri ich osobnej prehliadke a prehliadke motorového vozidla, bola nájdená marihuana v množstve, z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 10 obvyklých jednorazových dávok tejto drogy.

Väčší problém má mladší z dvojice, voči ktorému bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Za toto mu hrozí 10 až 15 rokov, keďže sa muž už v minulosti dopustil drogovej trestnej činnosti.

Vianočné darčeky, ktorými potešíte každého domáceho majstra a navyše aj ušetríte

Obdarovať známeho na Vianoce nie je vždy tá najľahšia úloha. My sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré potešia každého správneho kutila. Vianoce sú skvelou možnosť...

Staršiemu mužovi vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za zločin nedovolenej výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. V tomto prípade ak sa mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na 3 roky až 10 rokov.

Obaja páchatelia boli rozhodnutím súdu vzatí do väzby.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*