Polícia hlási: Nedáte dieťa zaočkovať? Môžete skončiť vo väzení!

8. októbra 2019

Aj v dnešnej dobe sa stretávame s množstvom rodičov, ktorí nesúhlasia s povinným očkovaním svojich detí. To ich však môže doviesť až do väzenia.

Polícia Slovenskej republiky sa na svojej Facebook stránke rozhodla venovať aj problematike povinného očkovania. Prinútil ju k tomu medializovaný prípad z Českej republiky, kde bolo maloleté dieťa infikované tetanusom. Ako sama uvádza, odmietnutie zo strany rodiča pri povinnom očkovaní dieťaťa a následnej nákaze ostatných rovesníkov môže byť považovaný za trestný čin. Preto poskytla nasledujúce stanovisko.

Trestný zákon pozná trestný čin šírenia nákazlivej ľudskej choroby. Dopustí sa ho ten, kto úmyselne alebo z nedbanlivosti spôsobí alebo zvýši nebezpečenstvo zavlečenia, alebo rozšírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Môže sa ho dopustiť dokonca aj rodič, ak by naplnil túto skutkovú podstatu trestného činu v súvislosti s nezaočkovaním dieťaťa. V takom prípade môže a dokonca je povinnosťou orgánov činných v trestnom konaní rodiča stíhať.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*