Po vesmíre sa bude preháňať prvé auto, cestuje tam v najsilnejšej rakete histórie ľudstva

7. februára 2018

Najsilnejšia a najdokonalejšia nosná raketa súčasnosti Falcon Heavy sa včera vybrala na svoj prvý skúšobný let. Vezie so sebou aj automobil Tesla.

Červený športový automobil značky Tesla na elektrický pohon má na nekonečne dlhej misii obiehať okolo Slnka. Falcon Heavy vynášala do vesmíru modul, v ktorom sa nachádza spomínaný súkromný športový automobil Tesla Roadster zakladateľa spoločnosti SpaceX a zároveň šéfa automobilky Tesla, vizionára Elona Muska. Na sedadle vodiča je figurína astronauta v skafandri, ikonická postava z Bowieho piesne Starman. „Je to dosť bláznivé a zábavné, ale podľa mňa sú bláznivé a zábavné veci dôležité,“ povedal Musk, ktorý túži osídliť Mars.

Automobil bude od Zeme vzdialený približne 400 miliónov kilometrov a bude sa pohybovať rýchlosťou 11 kilometrov za sekundu. Odhadujeme, že na danej orbite zostane niekoľko stoviek miliónov rokov, možno aj miliardu,“ povedal Musk ešte na pondelkovej tlačovej konferencii. O epické pohľady sa postarajú tri kamery pripevnené k modulu s autom.

Na Slovensku sa pripravme na najväčšie vojenské cvičenie

V týchto dňoch prebieha na Slovensku najväčšie vojenské cvičenie za poslednú dobu. Ide o jedno z najvýznamnejších v Strednej Európe. Na vojenskom cvičení Slovenský štít ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*